Nový skatepark v Chebu prozatím nebude

Město Cheb nakonec odloží plánovanou výstavbu nového skateparku umístěného ve sportovním areálu na levém břehu Ohře. Nabídková cena ve výběrovém řízení byla totiž příliš vysoká a v situaci, kdy muselo město kvůli nižším příjmům výrazně seškrtat výdaje na příští rok, raději celý projekt posune, řekl starosta Antonín Jalovec.

foto: Stavby Karlovarska

Vedení Chebu se snažilo záměr stavby skateparku udržet mezi plánovanými výdaji až do posledního kola škrtů. Jenže v první kole výběrového řízení se přihlásila pouze jedna firma a ani v opakované soutěži se více zájemců bohužel nepřihlásilo.

„Skatepark máme projekčně plně připravený. Ale i ve druhém výběrovém řízení se přihlásila jen jedna firma a její nabídka vysoce přesahovala původně odhadované náklady,“ uvedl Jalovec.

foto: Stavby Karlovarska

Když město připravovalo projekt, počítalo s náklady ve výši okolo osmi milionů korun. Při jeho následném zpracování se pak předpokládaná cena zvýšila na 12 až 13 milionů korun. Nabídková cena ve výběrovém řízení, ale nakonec přesáhla 18 milionů korun, což bylo pro město v současné situaci nepřijatelné, vysvětlil Jalovec.

Původně se měl začít skatepark stavět už v letošním roce, souběžně s rozšířením atletického areálu, vedle kterého má být vybudován. Nakonec skatepark vypadnul i z plánovaných akcí na příští rok. Podle Jalovce by jednou z cest, jak hřiště pro skateboarding vybudovat, bylo získání dotace. O to se město bude pokoušet v roce 2022.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.