Vánoční trhy v Karlových Varech začínají v sobotu. Kvůli bezpečnosti bude vstup regulován

Plakát, na kterém je vláček a jízdní řád vánočního vláčku

V sobotu 27. listopadu začnou v Karlových Varech vánoční trhy. Potrvají do 26. prosince a odehrávat se budou na prostranství před Mlýnskou kolonádou každý den od 10 do 20 hodin. Do vymezeného prostoru tržiště bude vstup regulován. Návštěvníci se budou muset prokázat dokladem o očkování nebo prodělané nemoci Covid-19. Doprovodný program byl zrušen. V pátek vyjíždí vánoční vláček.

 „Vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie koronaviru jsme se rozhodli zrušit i slavnostní rozsvícení vánočního stromu, protože se jedná o akci, při které se v jednu chvíli na ne příliš velkém prostoru shlukuje více než tisíc návštěvníků. Určitě v tuto chvíli nechceme hazardovat se zdravím našich spoluobčanů a lidskými životy. Vánoční trhy ale uspořádáme a budou bezpečné. Návštěvníci se budou muset prokázat platným potvrzením o očkování nebo prodělané nemoci. Věřím, že tak eliminujeme riziko nákazy. Zároveň věřím, že i bez doprovodného programu dopřejeme návštěvníkům příjemnou vánoční atmosféru. Tržištěm budou znít alespoň reprodukované koledy, vedle ozdobených stánků s vánočními dobrotami, dekoracemi i dárkovým zbožím prostor zdobí stovka jehličnanů,“ uvádí primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová. „Prosím všechny návštěvníky o vstřícnost při prokazování takzvané bezinfekčnosti při vstupu na městské vánoční trhy a také o dodržování všech platných nařízení, zejména dostatečných rozestupů. Vánoční trhy, které proběhnou u hotelu Thermal, jsou soukromou aktivitou nájemce,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.

Vánoční osvětlení města včetně bohaté výzdoby na promenádě od hotelu Thermal až k Divadelnímu náměstí se rozsvítí v pátek 26. listopadu. Ceremoniál rozsvícení vánočního stromu proběhne bez diváků a bude odvysílán v neděli 28. listopadu v 18 hodin na sociálních sítích, například na facebookovém profilu Vánočních trhů Karlovy Vary (https://www.facebook.com/vanocnivary), magistrátu města (https://www.facebook.com/mmkvcz/) nebo OC Varyáda (https://www.facebook.com/OCVaryada).

V sobotu vyjíždí do ulic města vánoční vláček

Nejen na vánoční trhy mohou návštěvníci dojet vánočně vyzdobeným autovláčkem Dopravního podniku Karlovy Vary. Poprvé 27. listopadu a následně do 19. prosince vždy od pátku do neděle bude jezdit vyhřívaná souprava na trase mezi Hlavní poštou a Divadelním náměstím (se zastávkou u vánočních trhů). Jízdné pro osoby starší 15 let je 20 korun. Cestující, kteří aktivně využívají aplikaci Vary Virtual, jízdné neplatí.

Jízdní řád je ke stažení na webu www.dpkv.cz.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.