Vánoční trhy v Karlových Varech nebudou, strom se rozsvítí on-line

Snímek ukazuje vánoční trhy v Karlových Varech
Zhoršující se epidemická situace komplikuje kulturní události spojené s vánočními svátky po celé republice. Ani Karlovy Vary nejsou výjimkou. Kromě zrušených svátečních trhů se lidé naživo nepodívají ani na tradiční rozsvícení vánočního stromu. Ruší se také jízdy vánočního autovláčku. 
Z důvodu aktuální epidemické situace se vánoční trhy v Karlových Varech ruší. S trhy se ruší také jízdy vánočního autovláčku. Cestující však mohou využít vánočně vyzdobeného autobusu městské dopravy, který vypraví na běžné linky karlovarský Dopravní podnik. Vánoční autobus vyjede poprvé tuto neděli na lince č. 6. Návštěvníci města si také mohou vychutnat sváteční atmosféru ve slavnostně nazdobeném městě. Celá trasa od hlavní pošty až na Divadelní náměstí je osvětlena různými světelnými dekoracemi, které se rozzáří již tento pátek. V pavilonu Vřídelní kolonády si mohou také návštěvníci zakoupit karlovarský vánoční los, kde téměř každý vyhrává. Vyhrát lze například voucher na kapra či strom od Lázeňských lesů. Pro obyvatele města bude od soboty 28. listopadu spuštěna také velká vánoční soutěž o nejoriginálnější vánoční ozdobu, tu mohou soutěžící vlastnoručně vyrobit a dále nosit do budovy magistrátu města. Více o soutěži na webových stránkách magistrátu města.
Protože aktuální situace nepřeje setkávání lidí ve větším počtu, odehraje se rozsvícení vánočního stromu v Karlových Varech online a pouze symbolicky. Tradiční ceremoniál můžete sledovat o první adventní neděli, 28. listopadu od 18:00 hodin, a to výhradně on-line na facebookových stránkách Magistrátu města Karlovy Vary, Vánočních trhů a obchodního centra Varyáda (které je partnerem karlovarských Vánočních trhů). NEPŮJDE o živé vysílání. V uvedenou hodinu se u vánočního stromu nebude konat žádná akce, neproběhne ani žádný doprovodný program. Vánočním stromem je letos téměř patnáct metrů vysoký stříbrný smrk z Drahovic.
Velmi mě mrzí, že jsme museli letošní karlovarské vánoční trhy zrušit. Přípravy na trhy probíhali několik měsíců a podílelo se na nich několik osob, kterým tímto velmi děkuji za jejich trpělivost a odvahu do letošních trhů jít. Věřím, že si občané Karlových Varů a návštěvníci vychutnají alespoň vánoční osvětlení města a krásně nazdobený vánoční strom před Thermalem. Nejsmutnější je, že o adventní aktivity přicházejí děti, které se na Vánoce těší celý rok, a tak nezažijí již druhým rokem se svými rodiči některé akce jako je Mikuláš, Čert nebo ten krásný a slavnostní okamžik, kdy se rozsvítí hlavní městský strom a přitom se rozzáří stovky dětských tváří,“ uvádí primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.