Potvrdí Energie venkovní vítězství proti Mladé Boleslavi?

Na snímku bojuje hokejista Jan Pavlíček z Mladé Boleslavi v brankovišti soupeře.

Extraliga načne v pátek již šestadvacáté kolo. Do KV Arény přijede ambiciózní celek z Mladé Boleslavi, kterému se ale v posledních zápasech příliš nedaří. Energetici naopak vstoupí do zápasu povzbuzeni venkovní výhrou. Utkání startuje v 17:30. 

Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos

Z domácí kabiny

Svěřenci trenérského dua Pešout – Mariška mají po reprezentační pauze zatím vyrovnanou bilanci dva výher a dvou porážek. Své poslední utkání na ledě Českých Budějovic zvládli bravůrně a zapsali do tabulky důležité tři body. Ty jsou o to cennější, že se jednalo teprve o druhé letošní vítězství na ledě soupeře.

Kromě vítězství bylo pozitivem, že se vrátil do branky uzdravený Filip Novotný, který poslední zápasy vynechal kvůli nemoci. Po zranění je zpět také klíčový centr Jiří Černoch. A již na ledě Motoru se v sestavě objevila nejnovější posila, historicky první Švéd v dresu karlovarského klubu, útočníkTor Immo. Naopak hostování v Energii skončilo Jaroslavu Kracíkovi, jenž se vrátil zpět do prvoligových Litoměřic.

Kdo sledoval úterní duel na ledě Motoru, viděl zápis do historie. Karlovarský útočník Tomáš Vondráček totiž vstřelil hattrick a stal se prvním hráčem v historii samostatné české extraligy, který vstřelil všechny tři branky ve vlastním oslabení. Kapitánovi Energie se to navíc podařilo během necelých šesti minut. Úchvatný počin, gratulujeme a děkujeme, že jsme to mohli zažít!

https://www.facebook.com/watch/?v=288905436480534

O soupeři

Mladoboleslavští vstoupili do letošní sezóny s ambiciózními cíli. Aby také ne, vždyť loni trápili v semifinále Třinec až do sedmého zápasu. Poté, co do boleslavského vedení vstoupil Radim Vrbata, jde tamní klub vzhůru. Má jasnou vizi, které se drží a pracuje koncepčně. K tomu skvělé trenérské duo Radim Rulík – Pavel Patera. Jejich svěřenci produkují moderní hokej založený na skvělém bruslení. Vylepší letos svůj loňský výsledek a dojdou až do finále?

Bruslaři do letošní sezóny skvěle vstoupili. Poslední výsledky ovšem již tak přesvědčivé nejsou. Z posledních třech zápasů vyválčili boleslavští hokejisté pouhé dva body, když v prodloužení přehráli hradecký Mountfield. Pokles formy jistě ovlivňuje absence tahouna Davida Šťastného, jenž pro zranění chybí v sestavě.

Zřejmě i díky tomu vládne mladoboleslavské produktivitě patnáctibodový Jakub Kotala(10+5). Pětadvacetiletý forvard je zároveň nejlepším střelcem svého týmu. Stejný počet bodů nasbíral Pavel Kousal (7+8). A jen o dva body méně má na kontě jeho hokejový bratr Ondřej Najman (6+7). Vyrovnaná je situace také v brankovišti. I v letošní sezóně nemá Mladá Boleslav jasnou jedničku. Pravidelně se mezi třemi tyčemi střídá slovinský reprezentant Gašper Krošelj s mladým Janem Růžičkou, který má zatím o trochu lepší čísla. Jeho úspěšnost zákroků činí 92,61% a průměr obdržených branek 1,90. Kdo se do branky postaví v pátek na karlovarském ledě?

Zdroj: hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.