Muž agresor vyhrožoval své matce a násilím se snažil dostat do jejího bytu

Hrubé a násilnické chování vůči své matce předvedl osmatřicetiletý muž ze Sokolova. Za to mu nyní hrozí pobyt za mřížemi až na čtyři roky. Vše začalo v první polovině letošního roku. Konkrétně v květnu, se dožadoval v nočních hodinách vstupu do domu, kde bydlí jeho matka. Zvonil na zvonky ostatních nájemníků, křičet a bouchal do dveří. Když se mu podařilo vniknout dovnitř domu, snažil se za každou cenu dostat do bytu své matky, avšak bezúspěšně.

„ V jednom případě byl z domu vyveden policejní hlídkou a jeho jednání bylo vyřešeno pokutou. V dalším případě měl poškodit zaparkované vozidlo, které patřilo druhovi jeho matky. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 40 tisíc korun. Když se opět snažil ve stejný den dostat do domu, měl oslovit ženu, která v domě bydlí, aby ho tam vpustila. Ta však odmítla a proto jí měl slovně urážet a vyhrožovat, že pokud ho do domu nepustí, ublíží jejímu psovi, nebo jí. Následně jí měl odstrčit a způsobit jí zranění. V ženě vzbudil důvodnou obavu o její život a zdraví, i to, že své výhrůžky vyplní,“ uvedla mluvčí PČR Zuzana Týřová.

Naposledy se všemi možnými způsoby zkusil dostat do bytu své matky několikrát v měsíci říjnu. Vyhrožoval jí ublížením na zdraví i příteli matky, ve kterém vzbudil důvodnou obavu o jeho život a zdraví.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného 38letého muže do vazby. Ten jej akceptoval a soudce muže poslal do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.