Paradox volejbalu: Za úspěch musíte platit, říká manažer Hudeček

Na fotografii je Ondřej Hudeček, manažer volejbalového klubu Karlovarsko

Volejbalisté Karlovarska klopýtli v posledním, šestém utkání předkola Ligy mistrů a mezi elitu nejprestižnější klubové soutěže neproklouzli. V další fázi sezony budou pokoušet štěstí v evropském Poháru CEV a zároveň bojují o čelo tabulky v domácí extralize. „Musím před našimi hráči smeknout, jak se s náročným programem vyrovnali,“ uznal manažer VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček.

Současné postavení v extraligové tabulce odpovídá představám vedení klubu?                                                                              Naše postavení v tabulce odpovídá realitě. Od začátku sezony jsme sehráli obrovskou porci zápasu, kdy někteří hráči měli po mistrovství Evropy jediný den volna a jeli rovnou na Superpohár. Během této zápasové nálože docházelo k určitým výpadkům. Myslím, že v zápase s Příbrami nám došly fyzické síly a v zápase s Prahou zase síly mentální, kdy jsme si mysleli, že už je hotovo, a potom už nebyla energie reagovat.

To jste uvedl zrovna těch pár nepovedených zápasů. Dáte mi za pravdu, že ty ostatní se vydařily?                                    Celkově musím před našimi hráči smeknout, jak se s tímto náročným programem vyrovnali. Celou dobu pracují na trénincích se stoprocentním nasazením a všichni se o sebe vzorně starají, i co se týká zdravotní stránky. V této souvislosti moc děkujeme rehabilitačnímu centru Medeor KV a naší Míše, bez kterých bychom určitě měli zdravotních problémů víc. A ze všech porážek a chyb na hřišti je třeba vzít si ponaučení do dalších bojů a do vrcholů sezony, které nás čekají.

V Lize mistrů chyběl Karlovarsku jediný krok k postupu do hlavní soutěže. Je to pro vás velké zklamání?                     Zklamání bezprostředně po utkání bylo veliké. Byli jsme blízko tomu uhrát si i přes složitý systém účast v základní skupině. Porazili jsme dva mistry svých zemí a scénář posledního kroku hrál také pro nás: domácí prostředí a plná hala. Řekl bych, že na nás dopadla tíha okamžiku a nepředvedli jsme náš nejlepší volejbal. Lisabon se ukázal v rozhodující momenty jako zkušenější a odvážnější tým a urval si postup na svoji stranu. Kluci byli zklamání a bylo na nich vidět, že hrozně moc chtěli propracovat se mezi dvacet nejlepších v Evropě.

To muselo být psychicky náročné i směrem k dalším bitvám v domácí soutěži.                                                                                    Ano, nebylo jednoduché opět vše nastartovat a soustředit se hned na další extraligové kolo. Ale opět musím kluky pochválit, protože smutek léčí tím nejlepším způsobem, a to dalšími výhrami v extralize.

V Evropě pokračujete v Poháru CEV. Jaká je to změna po organizační stránce?Věřím, ze pro kluky to je zase další cíl, chtít se prokousat jiným pohárem a potkat jiné kvalitní evropské soupeře. Organizačně se toho moc nemění, stále je třeba dodržovat pravidla a reglementy evropské federace. Teď se to trochu komplikuje z hlediska cestování a covidu. Protože jedeme do Srbska, a tam neuznávají naše očkování, musíme se testovat na covid a vyplňovat všechny možné formuláře. Papírů je tedy pořád spousta.

Pohár CEV je druhou nejvyšší soutěží Evropy, uleví se tím klubu z ekonomického hlediska?                                                 Vůbec ne. V naší části pavouka soutěže jsou soupeři z daleka, takže cestování bude opět finančně náročné. Je to určitý paradox v našem sportu, když jste jen trochu úspěšný a chcete šířit značku klubu, partnerů a své země po Evropě, tak musíte platit.

O postup do dalšího kola se 1. a 8. prosince utkáte s týmem ze středu tabulky srbské ligy Ribnica Kraljevo. Jste favoritem tohoto dvojutkání?
Srbské Kraljevo porazilo tým z německé Bundesligy, což znamená, že svoji kvalitu jistě má a že to nebude jednoduchý soupeř. Trenéři už mají své potřebné materiály, aby soupeře dostatečně prostudovali. Naší výhodou bude domácí prostředí ve druhém, odvetném utkání, kdy věřím, že opět dorazí spousta fanoušků, kteří udělali při zápase proti Lisabonu

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.