Nejlepším městem pro podnikání v kraji je Ostrov

Ostrov se stal „Nejlepším městem pro podnikání v Karlovarském kraji pro rok 2020“. Vyplynulo to z analýzy indexů kvality života, které byly zveřejněné v Hospodářské ročence Karlovarského kraje 2020. Publikaci vytvořila Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Karlovarským krajem a společností AQE advisors.

„V ročence jsme sledovali několik ukazatelů a indexů v rámci jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Zajímala nás například nezaměstnanost, nabídka pracovních míst, finanční dostupnost bydlení, kvalita středních škol a řada dalších,“ vysvětlil předseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Tomáš Linda. „A v kombinaci těchto důležitých aspektů vychází nejlépe v celém Karlovarském kraji právě město Ostrov,“ doplnil. 

Slavnostní vyhlášení „Nejlepšího města pro podnikání v Karlovarském kraji“ se uskutečnilo v rámci křtu Hospodářské ročenky v chebském Art Centru Galerie 4.

„Z ocenění mám velkou radost, ale zároveň velký respekt,“ řekl starosta Ostrova Jan Bureš. „Na jedné straně ho vnímám jako potvrzení toho, že se našemu městu dlouhodobě daří vytvářet optimální podmínky pro podnikání, a tím pádem i pro vznik nových pracovních míst. A rozhodně to není jen zásluhou koncepcí a vizí vedení radnice. Je to výsledek práce celého týmu zaměstnanců našeho města a jeho organizací, které se na tom podílely. Být tím nejlepším ale také znamená závazek do budoucnosti. Závazek tu laťku nejen udržet, ale i dál zvedat. Pro město Ostrov, i pro nás všechny, to je obrovská výzva,“ dodal. 

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje 2020 mapuje ekonomickou situaci v jednotlivých obcích s rozšířenou působností i kraji jako celku. Obsahuje významná statistická data, indexy kvality života a zhodnocení situace z pohledu významných podnikatelů a zástupců měst a kraje. Veřejnost se s ní může seznámit na webových stránkách KHK KK (www.khkkk.cz), kde je k dispozici ke stažení, případně je k dostání v tištěné podobě v sídle KHK KK v Chebu. 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.