I přes covidová opatření měl veletrh pracovních příležitostí v Karlových Varech úspěch

Poslední podzimní veletrh pracovních příležitostí v kraji zorganizovala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Karlovarským krajem a Úřadem práce 18. listopadu 2021 v Karlových Varech. Okres Karlovy Vary vykazuje aktuálně míru nezaměstnanosti 4,3 %, což je nad celorepublikovým průměrem. I přes zhoršující se epidemickou situaci a s tím související omezení navštívily veletrh téměř čtyři stovky zájemců o práci, mezi nimiž byli uchazeči v evidenci Úřadu práce, studenti posledních ročníků středních škol i veřejnost.  

Zaměstnavatelé nabízeli svá volná pracovní místa, nabídky brigád a stáží u více jak dvaceti výstavních stánků. Největší zastoupení měly tentokrát výrobní firmy, které poptávali především technické pozice od dělnických po manažerské, ale přišly také veřejné a státní instituce, jako věznice, Armáda ČR a Česká pošta. Na veletrh se vydaly i personalistky firmy Liapor CZ, která ve svém závodu Lias Vintířov vyrábí lehké keramické kamenivo. „Aktuálně sháníme především truhláře, jeřábníky a dělnické pozice. Zájemce o práci lákáme hlavně na náborový příspěvek a stabilitu zaměstnání a další benefity jako je příspěvek na penzijní pojištění, stravenkový paušál, placená zkušební směna, 13. mzda, 25 dní dovolené a stálá ranní směna,“ uvedla Věra Milotová, personalistka společnosti.

Kromě nalezení konkrétních zaměstnanců vnímají vystavovatelé pozitivně i možnost zviditelnění firmy. „V srpnu 2020 společnost B:TECH  koupila závod ZPA Industry a završil se tak zhruba půlroční proces převzetí této společnosti. Aktuálně je tedy naší velkou prioritu propagovat společnou značku a zaměření. Veletrhy jsou pro toto skvělou možností,“ uvedla Ladislava Kuncová, personalistka společnosti B:TECH. „Veletrhy pracovních příležitostí nás velmi mile překvapily, protože jsme získali dokonce kandidáta na manažerskou pozici, s kterým již máme domluvený pohovor přímo u nás na pobočce,“ pokračovala paní Kuncová.

„Velmi příjemně nás překvapila hojná účast na veletrzích, a to i přesto, že všichni museli splňovat platná nařízení a mít po celou dobu akce nasazenou ochranou dýchacích cest a prokazovat bezinfekčnost platným testem, očkováním nebo prodělanou nemocí,“ shrnula letošní veletrhy ředitelka Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Lenka Mansfeldová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.