Alžbětiny lázně – fenomén současnosti

Pokud žijete v Karlových Varech, nebo jste je navštívili a nechali na sebe působit „to“, co do těchto míst staletí láká, je stále silné po dlouhá staletí a je to směs několika vjemů a sil, vyskytujících se v údolích řeky Teplé a Ohře, asi již budete tušit, co tu spolu právě sdílíme.

Je tomu 500 let, kdy již byly známy živé přírodní síly, energie a jejich blahodárné účinky na lidskou psychiku a fyziku. A je tomu ještě déle, co se v těchto končinách pod příkrovem Krušných hor mezi Doupovem a Loktem začali dít zázraky, které po staletí až po dnešek přiváděli člověka k poznání sebe, přírodních sil a rozsahu lidského vědění a tvořivosti.

A pokud máme najít místo, kde se všechno toto snoubí, jsou to právě Alžbětiny lázně. Zde je možné zažít atmosféru staré doby z věku Rakousko – Uherské monarchie s tradicí lidského umu, přes všechna poznání a vědecké postupy k ozdravě lidského těla a duše napříč 20. stoletím.

[fvplayer id=“4″]

Alžbětiny lázně jsou jediné svého druhu na světě. Jsou to vřídelní a slatinné lázně s odbornou lázeňskou a rehabilitační péčí v doprovodu s uvolňujícími a relaxačními službami až po bazénový komplex. Zkrátka od medicíny, přes balneo po wellness. To je ten důvod, že je jejich provoz tak hojně využíván klientelou ze zahraničí, pokud tedy překonají zákaz opouštět své hotely, ale to je již jiná kapitola. Co je ale zásadním, je fakt, že tu vždy byly a jsou pro českého klienta. A to od Aše po Ostravu. Zrovna „oceloví muži“ z našich železáren jsou našimi každoročními klienty při prevenci vzniku civilizačních chorob, neblahými vlivy dlouhodobého jednostranného zatížení organismu, stresu a stárnutí. To jsou totiž ti naši každodenní nepřátelé, kteří nás připravují o sílu, pružnost a posléze až o možnost plnohodnotně žít svůj život. Pokud si ale najdeme chvilku na stonání, proč si nenajít chvilku na prevenci a poté nestonat. Vhodným uvolňováním a zpružňováním organismu jde předcházet i úrazům z přepracování a stresu atd.

Alžbětinky, Alžbětky, Lázně pětka… postupem času si u nás získaly mnohá jména. Vždyť od roku 1906 bez jediné pauzičky fungují jako dnes již jediné městské veřejné lázně. A to v jediném místě na světě, kde ze země prýští Vřídlo, therma s unikátním složením z nitra naší země. V Alžbětinkách okusíte od vřídelních a uhličitých koupelí, přes podvodní masáže a rašelinové zábaly z přírodní rašeliny míchané vřídelní vodou, po zubní irigaci a střevní klysma mnohé z působení této zázračné vody. S rozsahem přes 100 jednotlivých procedur, které jsou zde schopni poskytovat a s cca 60 permanentně poskytovanými, jsou nejpestrobarevnějším soustem na lázeňském menu hlavního města českého lázeňství. A kdo nevěří, ať tam běží.

Navíc v současné době jejich vedení v čele s Ing. Václavem Benediktem připravuje s podporou vedení města komplexní plán jejich resuscitace a rehabilitace. Zásadní rozsáhlé rekonstrukce již začínají a dá se tedy říci, že se dá těšit na to, co bude dál. Historické hodnoty a dědictví, ke kterému bylo mnohdy přistupováno méně vstřícně než macešsky, je třeba chránit, ale i rozvíjet pro budoucnost. Kde jinde vychovávat patrioty, kde jinde lidem přinášet podmínky pro život, práci, rodinu a lidskou radost ze života. Karlovy Vary se svým přírodním, kulturním, vědním a společenským dědictvím jsou na cestě se takovým místem stát. Přijeďte se podívat a říci nám, co si o tom myslíte Vy.

Foto zdroj: Alžbětiny Lázně, a.s.

Autor článku: Ing. Václav Benedikt, předseda představenstva Alžbětiny Lázně, a.s.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.