Chodov finišuje s revitalizací sídliště a stavbou nového mostu

Chodov na Sokolovsku v současné chvíli dokončuje dvě nejvýznamnější akce letošního roku, které městskou kasu vyšly na více jak 20 milionů korun. Jedná se regeneraci prostranství na sídlišti v Tovární ulici a zbrusu nový most v místní části Stará Chodovská.

„Závěrečná třetí etapa rozsáhlé revitalizace panelového sídliště, které tvoří ulice Tovární, Školní a Palackého, se blíží ke svému závěru. Hotovo má být do konce letošního roku. Město nechává v rámci této části úprav vysadit desítky nových stromů, více než dva tisíce keřů a nejméně dvě městské louky. Přibyly herní prvky, hřiště pro mladší i starší děti a postupně se objevuje mobiliář, který mimo jiné zahrnuje 27 lavic a dvě sestavy se stolem,“ vysvětlil mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

Celkové náklady se vyšplhaly na 12 milionů korun, polovinu peněz získalo město z dotace na regeneraci sídlišť. Celou akci Chodov zahájil před několika lety první etapou, při níž došlo k výměně a opravě kanalizace za 7,5 milionu korun. Následná etapa pak zahrnovala opravy chodníků a nová parkovací místa za přibližně 8,5 milionu korun. Jak prozradil Martin Polák, město nyní intenzivně připravuje obdobné projekty na revitalizaci i pro další chodovská sídliště. K jejich realizaci by mělo dojít v následujících letech.

„ Asi nejdále je v přípravě takzvaná stará Husova, vnitroblok od OC Tipo po Chodovský potok, kdy radnice nechává rozkreslovat navrženou studii do projektové dokumentace,“ řekl Polák.

Kromě sídlišť město pravidelně investuje také do oprav mostů. Město jich má ve své správě celkem 12 a k tomu ještě dalších 7 lávek. Chodov jejich stav monitoruje v rámci pravidelných kontrol. Pořadí mostů k opravě pak určí zprávy a doporučení revizních techniků. Koncem letošního roku bude dokončen nový most ve Staré Chodovské za 12 milionů korun.

foto: MÚ Chodov

„Důvodem pro rozsáhlou opravu mostu u bývalé požární nádrže je především jeho špatný technický stav. Stavbaři starý most odstranili a na jeho místě vybudují zcela nový. Most bude širší a delší a měl by zajistit bezpečnější provoz.

„Práce mají skončit nejpozději v závěru letošního roku, nicméně definitivní termín zprovoznění bude záležet na klimatických podmínkách.,“ dodal Martin Polák.

Celkové náklady a související práce jsou spočítány na částku zhruba 12 milionů korun včetně DPH. Naposledy nechal Chodov opravit most u garáží v Okružní ulici, a to v roce 2019. Ještě předtím prošel rekonstrukcí most přes Chodovský potok ve Školní ulici.

 

 

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.