Zavítejte na přednášku do Krajské knihovny v Karlových Varech

V sále Krajské knihovny Karlovy Vary se uskuteční multimediální přednáška Mgr. Michala Schustera s názvem Dějiny Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. Jak již název napovídá hlavním tématem přednášky budou dějiny Romů v meziválečném Československu a především jejich tragický osud za druhé světové války.

​Přednáška navazuje na putovní výstavu fotografií, která byla v krajské knihovně vystavena. Na fotografiích představuje silné osudy romských přeživších, kteří žijí na území České republiky a kteří se stali oběťmi rasového pronásledování během 2. světové války.

Portréty nafotila fotografka Jana Stachová. Putovní výstava se v současné době přesouvá do Olomouce, kde bude k vidění od 3.12 do 30.12 ve Vědecké knihovně v Olomouci. Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Živá paměť s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Nadačního fondu obětem nacismu. Vznik výstavy podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Multimediální přednáška se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2021 od 17:00 hod. v Krajské knihovně Karlovy Vary. A lidé na ni mohou zavítat zdarma.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.