Karlovarská krajská nemocnice se zbarví do purpurova

Krajská nemocnice v Karlových Varech si dnes připomíná Světový den předčasně narozených dětí. V budově akutní medicíny proběhne prezentace neontologického oddělení. Lidé si mohou přijít poslechnout zkušenosti zdravotníků s péčí o nedonošená miminka.
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí maminkám v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost rodičů. Proto se odborníci a rodičovské organizace po celém světě snaží o minimalizaci jejich odloučení.

Neonatologie, tedy obor péče o předčasně narozené děti, je v Česku na špičkové úrovni. Poděkováním lékařům a sestrám za jejich práci je právě Světový den předčasně narozených dětí 17. listopadu, jehož organizátorem v ČR je už po jedenácté rodičovská organizace Nedoklubko.

V této souvislosti bude v KKN a.s. v Nemocnici Karlovy Vary v pondělí dne 15. 11. 2021 od 10:30hod v budově akutní medicíny (pavilon A), probíhat prezentace našeho neonatologického oddělení a rodičovské organizace Nedoklubko.

Zároveň bude dnech 12. až 19. listopadu 2021 osvícen do purpurové barvy pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice. Podobně, jako budou nasvíceny významné budovy po celém světě, včetně Tančícího domu a Petřínské rozhledny v Praze, brněnského hradu Špilberku, Hněvína v Mostě a další třicítky staveb napříč ČR.

KKN a.s. bude první nemocnicí, která bude „oblečena“ do této barvy při této příležitosti. Budeme rádi, pokud budete mít prostor se na chvíli zastavit. Naše šikovné kolegyně se rádi podělí o své zkušenosti s nedonošenými či předčasně narozenými dětmi.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.