Nový nosič za traktor získá díky dotaci obec Bublava

Bublava by již brzy mohla oživit svůj vozový park zakoupením nového pomocníka. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání doporučila zastupitelstvu schválit udělení individuální dotace obci Bublava na Sokolovsku. Částka ve výši 240 tisíc korun by tak posloužila k nákupu kontejnerového nosiče za traktor – včetně kontejneru.

„Rozhodli jsme se obci Bublava pomoci, protože kvůli splácení dluhu za nedokončený projekt výstavby akvaparku si její vedení nemůže dovolit zásadní investice a podpořit tak rozvoj obce. Realizovány jsou vždy jen dílčí projekty. Chápeme, že za stávající situace je velmi náročné investovat do nákupu techniky, jež je nezbytná pro horskou oblast a údržbu jejích komunikací, proto jsme schválili přidělení individuální dotace,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

„Vlivem klimatických podmínek a v důsledku zatížení během zimní turistické sezóny jsou v obci Bublava velmi nákladné rekonstrukce a údržba místních komunikací. Právě pro tyto účely používali traktor s valníkem, který však již nesplňuje technické parametry pro provoz na komunikacích. Bez tohoto zařízení ale není možné zajistit údržbu a posyp komunikací či svoz odpadu. Za peníze z dotace zakoupí vedení obce jednoosý kontejnerový nosič za traktor včetně kontejneru s nosností do 6 tun,“ vysvětlila mluvčí Karlovarského kraje Jitka Čmoková.

Celková cena nosiče je 500 tisíc korun. Obec Bublava zažádala o individuální dotaci, protože v současné chvíli není vyhlášen odpovídající dotační titul. O udělení dotace rozhodne  Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 13. prosince 2021.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.