Kradli elektrokola, nářadí a tablety do pračky

Až tři roky vězení hrozí dvěma mužům z Chebska, kteří se vydali krást do obchodních domů a několika hotelů. Kradli elektrokola, nářadí, ale také tablety do pračky. Dohromady napáchali škodu za téměř sto tisíc korun. Oba zloději skončili ve vazbě. 

Dvojice třicetiletých zlodějů se vydávala na své loupežné výpravy od září do začátku listopadu letošního roku. Podle policistů muži kradli asi v pěti případech. Odcizit několik věcí měli zejména ve Františkových Lázních, ale v jednom případě také v Chebu. Vše mělo začít na začátku září v jednom z obchodních domů v Chebu. Dvojice měla po vzájemné domluvě vejít do prodejny a následně ukrást několik balení tablet do pračky. V polovině října se měla dvojice vydat do hotelu ve Františkových Lázních. Poté měli zloději odcizit ze stojanu na jízdní kola dvě volně odstavená elektrokola a jedno z nich prodat v Chebu.

O několik dní později měl jeden z obviněných navštívit jiný hotel ve Františkových Lázních. Po chvíli měl ze stojanu ukrást jízdní kolo, odjet s ním do Chebu a tam ho znovu prodat. Na konci října se měla dvojice společně vydat do hotelu, ze kterého už dříve odcizila elektrokola. A podařit se jim to mělo i tentokrát. I v tomto případě měli ze stojanu odcizit dvě elektrokola, navíc i s nabíjecími stanicemi.

,,Poslední krádeže se měli obvinění muži dopustit v pondělí 8. listopadu v ranních hodinách. Měli vstoupit do obchodního domu ve Františkových Lázních a z něj odcizit řetězovou pilu. Následně je policisté zadrželi. Kromě toho se policistům podařilo zajistit i odcizenou pilu,“ komentuje případ krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Celková škoda je podle policistů přibližně 90 tisíc korun. Muži skončili ve vazbě.

,,Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou třicetiletých mužů, které obvinili ze spáchání přečinu krádeže,“ doplnil Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.