Karlovarský kraj chce v roce 2022 hospodařit s výdaji ve výši 9,5 mld. Kč

Karlovarský kraj plánuje pro rok 2022 příjmy bezmála osm miliard korun a výdaje 9,5 miliardy korun. Schodek slouží na předfinancování projektů, u kterých kraj předpokládá získání dotací. Provozní rozpočet chce kraj udržet v přebytku, řekl dnes ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).

„Rada schválila jednomyslně rozpočet kraje s příjmy osm miliard korun a výdaji vyššími. Je to dáno tím, že sice máme provozní rozpočet přebytkový, ve výši 68 milionů korun, ale projektové saldo máme záporné, protože počítáme s předfinancováním dotovaných akcí, ať už s podporou evropských fondů, Fondu spravedlivé transformace nebo národních zdrojů,“ uvedl Kulhánek.

Plánované kapitálové výdaje Karlovarského kraje v roce 2022 jsou v souhrnné výši 1.85 miliard korun. S největšími investicemi v roce 2022 kraj počítá v rámci projektů spolufinancovaných z Evropské unie a státního rozpočtu, a to v souhrnu za 1,45 miliardy korun.

Největšími investičními akcemi Karlovarského kraje v roce 2022 bude pokračování oprav areálu nemocnice v Chebu za 75 milionů korun a investiční akce nemocnice v Sokolově, kde by se měla zateplit budova D.

Rozpočet kraje v roce 2022 rovněž počítá s kapitálovými výdaji pro zřízené příspěvkové organizace kraje v souhrnné výši 167 milionů korun a s krajskými investičními dotacemi 63 milionů.

Pokračovat má také rekonstrukce Císařských lázní nebo příprava na rekonstrukci Střední umělecko-průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, stavět by se rovněž měl nový most v Šemnici. Kraj také počítá s rekonstrukci domova pro postižené Matyáš v Nejdku.

Pro letošní rok schválili zastupitelé letos v únoru rozpočet s příjmy 7,1 miliardy a výdaji 8,03 miliardy korun. I letos schodek slouží hlavně na předfinancování projektů dotovaných z evropských fondů.

Návrh rozpočtu musí schválit ještě krajští zastupitelé, což by se mělo stát na prosincovém zasedání.

Zdroj: ČTK.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.