Tady Vary míří do českých kin

Po úspěchu prvního ročníku přehlídky TADY VARY, která v roce 2020 kvůli covidové situaci zcela nahradila tradiční karlovarský festival, se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli v nově započaté tradici pokračovat. Ve třech dnech od 30. 11. do 2. 12. nabídnou TADY VARY v 36 kinech šest filmů, pečlivě vybraných programovým oddělením MFF KV. Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas. Po vybraných projekcích budou následovat rozhovory s tvůrci, živě přenášené do všech participujících kin. Přehlídka uvede tři výrazné filmy z Cannes, premiéru dokumentu Heleny Třeštíkové a poctu Jeanu Paulu Belmondovi.

„V loňském roce nám téměř 100 kinařů po celé republice umožnilo uspořádat náhradní ročník karlovarského festivalu. Co pro nás začalo nešťastně, skončilo nad očekávání skvěle. Díky akci Tady Vary jsme dostali možnost podívat se osobně do mnoha kin, setkat se s lidmi, kteří za nimi stojí, i diváky a zažít dobrodružství, na které dodnes vzpomínáme,“ uvedl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Tradiční karlovarskou sekci Horizonty budou reprezentovat tři snímky, které byly poprvé uvedeny v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Velkou cenu poroty si z ní odvezl finský film Kupé č. 6 režiséra Juha Kuosmanena. Po jeho projekci se v pražském Světozoru s režisérem uskuteční debata přenášená do dalších kin.

Dalším filmem oceněným v Cannes bude Nejhorší člověk na světě režiséra Joachima Triera, který v Cannes získal cenu pro představitelku hlavní role Renate Reinsveovou. Trojici canneských snímků uzavře historické erotické drama Paula Verhoevena Benedetta, jež krátce po přehlídce Tady Vary vstoupí v ČR do distribuce.

Hlavní soutěž karlovarského festivalu bude na přehlídce Tady Vary reprezentovat britský film Bod varu. Drama jednoho večera v luxusní restauraci točené na jeden záběr režíroval Philip Barantini, který film ve Varech také s početnou delegací uvedl. Z MFF KV si Bod varu odvezl zvláštní uznání pro herečku Vinette Robinsonovou a významně bodoval také v diváckém hlasování. Mimo Tady Vary nebude Bod varu na plátnech českých kin pravděpodobně k vidění.

Diváci se mohou těšit i na českou premiéru filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, kterým režisérka navazuje na svůj syrově autentický portrét René z roku 2008. Po projekci bude debata s režisérkou z pražského Světozoru přenášena do zapojených kin a diváci dostanou možnost posílat své dotazy přes speciální aplikaci.

Jako poctu letos zesnulé herecké legendě Jeanu Paulu Belmondovi Tady Vary promítnou kultovního Muže z Acapulca a nabídnou příležitost sledovat spolu s dalšími diváky osudové setkání krásné Arianny s neohroženým Bobem Saint-Clairem na plátně kina. Muž z Acapulca bude uveden s původním českým dabingem.

Vstupenky na Tady Vary jsou k dostání ode dneška pouze v pokladnách zúčastněných kin. Program festivalu najdete zde

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.