Na konci října bylo v Karlovarském kraji bez práce přes osm tisíc lidí, nezaměstnanost tu klesla na 4,3 procenta

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji klesla v měsíci v říjnu na 4,3 procenta, v září to bylo 4,5 procenta. Bez práce bylo v kraji na konci měsíce 8612 lidí. Nezaměstnanost postupně klesá v Karlovarském kraji od května, kdy byla na šesti procentech. V celé České republice klesla v říjnu nezaměstnanost na 3,4 procenta, vyplývá to ze zveřejněných údajů Úřadu práce ČR.

Z celkového počtu uchazečů o zaměstnání bylo na konci října 7978 takzvaných dosažitelných, tedy těch, kteří mohou ihned nastoupit do zaměstnání. Nejnižší podíl nezaměstnaných v Západočeském kraji je dlouhodobě na Chebsku. V říjnu letošního roku tam nezaměstnanost klesla na 3,3 procenta, o dva procentní body níže než v září. Bez práce je tam v současné době 2044 lidí.

Na Karlovarsku klesnul meziměsíčně podíl nezaměstnaných nejvíce, o 0,3 procentního bodu na říjnových 4,5 procenta. Na zaměstnání nyní čeká 3517 uchazečů. Nejvyšší nezaměstnanost je v tuto chvíli na Sokolovsku, ale i tam v říjnu podíl lidí bez zaměstnání klesnul, a to ze zářijových 5,2 procenta na rovných pět procent v říjnu. Bez práce je podle údajů úřadu práce 3051 lidí.

Stále přetrvává výrazný rozdíl mezi nabídkou volných pracovních míst. Celkem se jich v Karlovarském kraji na konci října nabízelo 6167, z toho více než polovina, přesně 3197, na Chebsku. Na Karlovarsku si mohou uchazeči vybrat z nabídky 2181 míst. Na Sokolovsku je to ale jen 789 volných míst.

To se projevuje i v podílu uchazečů na jedno volné pracovní místo. Na Sokolovsku připadá na jedno místo 3,9 uchazeče, což je pátý nejvyšší podíl ze všech okresů České republiky. Vyšší podíl má jen Karviná, Most, Ústí nad Labem a Bruntál. Sokolovsko má také osmou nejvyšší nezaměstnanost ze všech okresů. Na Karlovarsku připadá 1,9 uchazeče a na Chebsku jen 0,6 uchazeče na jedno volné místo. Počet volných míst ale v říjnu proti září mírně narostl.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.