Další Mega nápad už využívají děti v Chebu

Na území města Chebu vzniklo další hřiště pro děti různého věku v rámci projektu Mega nápady, což je název pro chebský participativní rozpočet. Ten umožňuje, aby se občané zapojili do rozhodování o rozvoji své obce. Radnice vymezí část peněz z ročního rozpočtu, občané pak podávají návrhy, co by se za tyto peníze mělo ve městě vylepšit. Město na Mega nápady pro rok 2021 vyčlenilo 5 000 000 Kč.

Hřiště pro Zlatou louku vzešlo z prvního ročníku. Autorkou projektu je místní obyvatelka Chebu Miroslava Neužilová, která myslela především na děti z rodinných domů na Zlaté louce, ale i na ty ze sídliště Zlatý Vrch. V těchto místech chybělo hřiště, které by uspokojilo děti různého věku. Umístění v parku nabídne návštěvníkům alespoň částečné zastínění stromy a navíc spojí děti s přírodou. Hlavním materiálem herních prvků je dřevo. Děti mohou již nyní používat například pružinová houpadla, houpačky, prolézačky či skluzavky, nechybí ani odpočinkový mobiliář v podobě laviček a stolu. Celý prostor hřiště je samozřejmě opatřen bezpečnostním dopadových povrchem.

foto: město Cheb

Mezi další zajímavé nápady, které již byly realizované stojí za zmínku například stezka pro bosé nohy, kuličková dráha či rozšíření a úprava jízdárny pro děti v areálu DDM Sova a další. V současné chvíli jsou v realizaci projekty venkovní florbalové hřiště a výletní a běžecká trasa okolo přehrady Skalka.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.