O navýšení haly společnosti Panattoni v Ostrově rozhodnou v referendu místní obyvatelé

Již několik měsíců je z jedním z nejdiskutovanějších témat v Ostrově na Karlovarsku výška průmyslové haly, kterou tam chce postavit developerská společnost Panattoni. Ta má v současné chvíli schválena všechna nutná povolení včetně toho stavebního. Problém je ale v tom, že tato povolení se vztahují na halu vysokou maximálně patnáct metrů. Společnost chce ale nyní stavět halu o sedm metrů vyšší proti plánovanému projektu.

Části obyvatel se zvýšení haly nelíbí, již na červnovém veřejném projednávání vyslovili své námitky. Lidé poukazovali například na možné zvýšení dopravy, na to, že do hal, které Panattoni staví, přijedou pracovat agenturní pracovníci ze zahraničí, kteří pak budou mít vliv na zvýšení kriminality ve městě. Hala by mohla podle některých i překážet nedaleké Rudé věži smrti, což je památka zapsaná na seznamu UNESCO.

Zastupitelé města proto na svém mimořádném jednání zastupitelstva odhlasovali vyhlášení místního referenda. Hlasovaní proběhne 10. prosince 2021. V Ostrově se tak uskuteční historicky první referendum. Jak uvedl starosta města Ostrov Jan Bureš bude mít každá volební komise čtyři členy. Náklady na uspořádání referenda vyjdou město zhruba na 400 tisíc korun a hlasovat se bude ve všech čtrnácti volebních okrscích a to od 12 do 20 hodin.

V Ostrově žije asi 14.000 oprávněných voličů. Aby bylo referendum platné, musí v něm podle zákona hlasovat aspoň 35 procent voličů, což je v případě Ostrova přibližně 4800 lidí. Závazné je v případě, že konkrétní odpověď označí nadpoloviční většina hlasujících v referendu a zároveň nejméně 25 procent všech voličů, což je 3300 obyvatel.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.