K poslednímu zápasu před pauzou přijíždí Zlín

K poslednímu utkání, před zaslouženou reprezentační přestávkou, přijede do KV Areny poslední Zlín. Podaří se svěřencům trenérského dua Pešout – Mariška získat důležité tři body? Utkání startuje v 17:30.

Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Jestli bude v některém klubu o nadcházející reprezentační přestávce rušno, pak to bude stoprocentně ve Zlíně. Tradiční klub je totiž ve velkých problémech. Z dvaceti odehraných zápasů má na kontě jen 8 bodů a pouze jednou vyhrál za tři body. To je bilance, se kterou nemůže být vedení PSG spokojené a dají se proto očekávat velké změny. Už dříve došlo ke změně na postu trenéra, kde vystřídal Roberta Svobodu Luboš Jenáček. Realizační tým doplnil také bývalý útočník Luboš Rob a do role trenéra individuálních dovedností byl povolán Petr Čajánek. Rozšíření realizačního týmu, ani hráčské trejdy však zatím Beranům výrazně nepomohly.

Do Karlových Varů nepřijede nejproduktivnější hráč Zlína Tomáš Mikúš. Bývalý energetik se tak proti svým loňským spoluhráčům v dresu PSG nepředstaví. Dle oficiálního vyjádření zlínského klubu požádal šikovný forvard o výměnu do jiného extraligového klubu. Klub PSG Berani Zlín se po poradě sportovního úseku rozhodl s okamžitou platností ukončit jeho působení v extraligovém týmu.

Vzhledem k postavení Zlína v tabulce lze očekávat, že nejde o poslední změnu v kádru. Během reprezentační přestávky se dají očekávat velké věci. Pokud chtějí Berani pomýšlet na vzestup tabulkou, musí nutně svůj kádr posílat. Již delší dobu údajně vedení PSG jedná o návratu Robertse Bukartse z Vítkovic. Ve hře bylo také hostování Petra Holíka z Brna. Ani jedno však zatím nevyšlo. Bude mít zlínské vedení v následujících dnech větší štěstí?

Z tábora Energie

Ani karlovarští hokejisté nejsou se svým postavením v tabulce spokojení. I proto pro ně bude páteční duel se Zlínem velmi důležitý. Cíl je jasný, zvítězit a vstoupit do první reprezentační přestávky v co nejlepším rozpoložení. I trenér a sportovní manažer v jedné osobě, Martin Pešout, udělal v týdnu změnu v kádru. Po vzájemné dohodě bylo ukončeno hostování Patriku Miškářovi, kterému se angažmá v Karlových Varech nevydařilo a pokračovat tak bude v prvoligovém Kolíně. Naopak ze Sokolova do kádru Energie byl stažen Otakar Šik, který by měl v mužstvu vypomáhat do návratu Jiřího Černocha.

Posílen reprezentační pozvánkou na Karjala Cup vyjede v pátek na led Jakub Flek. Karlovarské ferrari nebude chybět v týmu trenéra Pešána a karlovarští fanoušci se tak mohou těšit, co jejich miláček předvede v reprezentačním dresu. Podaří se rodákovi z Mariánských Lázní navázat na výkony z posledního světového šampionátu?

Slavnostní moment prožije v pátek kromě legendárního Vlastimila Argmana, jenž bude uveden do síně slávy karlovarského hokeje, také kustod a bavič karlovarské kabiny David Merc. Páteční duel pro něj bude 400. zápasem v roli kustoda A-týmu Energie.

O utkání s Tomášem Mariškou

Že není Zlín v ideální pohodě si dobře uvědomují i karlovarští trenéři. Zároveň ale moc dobře ví, že nesmí žádného soupeře podcenit. „Vzhledem k postavení v tabulce je pro nás to utkání velmi důležité. Uděláme vše pro to, abychom uhráli tři body,“ hlásí asistent trenéra Pešouta bojovně. Na co si dát u soupeře největší pozor? „Zlín odehrál poslední zápasy dobře. Bojoval od první do poslední minuty, hrál houževnatě a nic nevypustil. Čeká nás náročné utkání, po fyzické i psychické stránce. Ale jsem přesvědčen, že máme sílu i kvalitu na to, abychom ho zvládli.“

Zdroj: www.hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.