Zloděj, který řádil v Karlových Varech, má utrum

Šestatřicetiletý zloděj, který škodil na Karlovarsku od března letošního roku čelí obvinění ze spáchání zločinu krádeže a přečinů neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, přičemž mu hrozí až osmileté vězení.

Jeho řádění začalo v polovině března, kde v jedné menší obci na Karlovarsku odcizil ze zahrady u rodinného domu v Karlových Varech zaparkované vozidlo značky Škoda, jehož majitel v únoru zemřel.

„Následně měl odcizené vozidlo používat několik dní pro svou potřebu. Měl s ním jet například z Karlových Varů do Chomutova a zpět. Nakonec měl automobilem odjet k Děčínu, kde ho prodal neznámému muži. Šestatřicetiletý muž řídil osobní automobil i přesto, že má od roku 2016 až do roku 2022 platný zákaz řízení všech motorových vozidel,“ řekl mluvčí PČR Karlovarského kraje Jakub Kopřiva.

Ve druhé polovině května letošního roku odcizil pomocí univerzálního klíčem od pracovních strojů zaparkovaný bagr a vydal se s ním přes pole do nedalekého lesa, ovšem poté s ním zapadl v podmáčeném terénu. Muž z místa odešel a bagr v poli zanechal.

„V polovině října měl využít toho, že pracoval jako automechanik v dílně v Karlových Varech. Měl si bez svolení půjčit osobní automobil, který majitel nechal v dílně k opravě. S vozidlem měl jezdit po Karlových Varech a okolí. U jednoho z obchodních domů si ho všimla přítelkyně majitele vozidla, která vlastníka o tom okamžitě vyrozuměla. Po chvíli šestatřicetiletému muži zavolal majitel autoservisu s tím, aby ihned s vozidlem přijel. Ten tak učinil,“ uvedl Kopřiva.

Tímto svým jednáním způsobil šestatřicetiletý muž škodu přibližně 300 tisíc korun.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.