Skejťáci mohou v sokolovském skateparku jezdit i po setmění

Sokolovský městský skatepark, umístěný pod zimním stadionem, je hojně využíván mládeží i v podzimních měsících. Vedení města proto zajistilo osvětlení sportoviště, která umožní jeho delší provozní dobu, právě v měsících, kdy bývá tma již v odpoledních hodinách. Představitelé radnice sportovišti, nejen pro skejťáky, věnují patřičnou pozornost po celý rok. Osvětlení, které zde bylo instalováno stálo více než 164 tisíc korun.

„Nová osvětlení jsou složena z LED svítidel, která jsou umístěna na dvou sloupech nad skateparkem vždy po dvou kusech ve výšce osm metrů. To aby bylo zajištěno co nejlepší osvětlení celé plochy. Světla jsou obsluhována podle potřeby pomocí dálkového ovládání,“ sdělil mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Zhotovitelem osvětlení je společnost HDT impex. V letošním roce tady rovněž městská společnost SOTES opravovala rampu, která už nevyhovovala pro dané účely. V její konstrukci byly například nahrazeny vysloužilé fošny za zcela nové. Skatepark v současné podobě byl otevřen v červenci roku 2015. Přišel asi na čtyři miliony korun a město na něj získalo dotaci z Evropské unie ve výši 85 procent z celkových nákladů. Sokolovský skatepark není pouze pro zkušené „skejťáky“. Překážky jsou nastaveny tak, aby se na nich co nejvíce naučili i začátečníci.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.