Poprvé zasedal Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje

Mladá generace z Karlovarského kraje se poprvé sešla, aby debatovala o tom, jakým směrem by se měl náš region vydat. Krajský parlament dětí a mládeže má za cíl řešit současné palčivé problémy, jako je třeba odliv mladých lidí z kraje. Úvodní setkání mělo hlavně seznamovací charakter. 

Třicítka žáků základních a středních škol z celého regionu přijela na zahajovací zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Karlovarského kraje. V zastupitelském sále krajského úřadu deklarovali svůj zájem mluvit o tom, jaké potřeby má mladá generace a o možnosti ovlivnit budoucí směřování regionu.

Účastníky pozdravil krajský radní pro oblast školství Jindřich Čermák a hejtman Petr Kulhánek.„Jsem mile překvapen velkou účastí studentů a žáků na zahajovacím jednání krajského parlamentu dětí a mládeže. Navíc se řada z nich aktivně hlásí k řešení problémů své generace v našem kraji, vnímají odliv mladých i otázky týkající se budoucnosti regionu,“ uvedl hejtman.

Přítomní žáci a studenti se vzájemně představili a vyměnili si kontakty. Na následujícím zasedání 7. 12. 2021 si zvolí předsednictvo parlamentu a začnou řešit jednotlivá témata.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.