Energie vyhlíží nápravu posledních výsledků, do KV Areny míří Hradec

Extraligový kolotoč se nezastavuje a Energii čeká před reprezentační přestávkou trojice domácích zápasů. Sérii začne proti neoblíbenému Hradci Králové, který Karlovarští v tomto kalendářním roce ještě neporazili. Utkání 19. kola je na programu v pátek od 17:30.

Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Na úvod třízápasové domácí série čeká Energie neoblíbený soupeř s fantastickou formou. Královéhradecký Mountifeld získal v šestnácti dosavadních zápasech už třiatřicet bodů, což je vyneslo až na druhé místo extraligové tabulky. Na čelo chybí svěřencům trenéra Martince sedm bodů, přičemž oproti vedoucímu Třinci mají jedno utkání k dobru.

Před energetiky stojí těžký úkol – zastavit rozjetého soupeře. Lvi zatím prohráli čtyři zápasy, z posledních osmi pak pouhý jeden. V tuto chvíli táhnou šňůru dvou výher v řadě, obě vybojovali na domácím ledě. Poslední jejich venkovní představení body nepřineslo, Hradec padl v 16. kole na českobudějovickém kluzišti.

Mountfield v létě vsadil na cizince, což se mu zatím vyplácí. Hned dvě statistiky vedou právě hráči narození mimo Českou republiku. Nejlepším nahrávačem je Graeme McCormack s deseti asistencemi, statistice pravdy pak vévodí Ahti Oksanen se třinácti kladnými body.

Východočeši se rovněž mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici. Post jedničky si zatím drží Štěpán Lukeš, jenž se po čtrnácti duelech může chlubit 93,07% úspěšností zákroků. Jeho finský kolega Henri Kiviaho pak startoval jen dvakrát a zatím má 92,31% úspěšnost zásahů.

Sestavy z předchozího utkání

HK Mountfield: Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lang, Koukal, Orsava.
HC Energie: Novotný – Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán, Weinhold – O. Beránek, T. Rachůnek, Flek – Průžek, Miškář, Hladonik – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček.

Před zápasem s Tomášem Mariškou

Čeká nás Hradec, který je teď vysoko v tabulce a hraje ve velké formě. To jasně určuje tu jeho kvalitu,“ říká před střetnutím s Východočechy Tomáš Mariška.

Co lze od Hradce čekat? „Hodně agresivní, fyzické mužstvo, které nás určitě bude chtít dostat pod tlak. Bude důležité, jak si dokážeme pomoct a jak budeme důsledně pracovat do defenzívy, protože ta jejich ofenzivní síla je veliká,“ uvědomuje si asistent Martina Pešouta.

Energii se v posledních zápasech nedaří podle představ, o to důležitější tak v těchto zápasech bude podpora karlovarského publika. „Těžký zápas. Věřím, že bude velká podpora ze strany fanoušků, budeme ji potřebovat. Uděláme vše, abychom v této nelehké situaci, ve které teď jsme, doma body získali,“ dodává Mariška.

Zdroj: www.hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.