Zloději kradli elektroniku, ale i mražené maso a živé králíky

Až na tři roky do vězení může jít dvojice zlodějů z Chebska. Osmadvacetiletá žena a třicetiletý muž nejdříve vykradli byt, kde vzali kromě elektroniky také šperky a jídlo. O týden později se vydali krást  znovu, tentokrát na cizí pozemek. Odtud si na zahradním kolečku odvezli 25 chovných králíků. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy a třicetiletého muže z Chebska, které obvinili ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

,,Ve druhé polovině srpna letošního roku měla v brzkých ranních hodinách osmadvacetiletá žena vniknout přes střešní okno do bytu v jedné menší obci na Chebsku. Následně měla otevřít okno v jedné z místností a tím do bytové jednotky vnikl i její třicetiletý komplic,“ popisuje případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Muž měl poté byt prohledat a během hodiny z něj odcizit téměř vše, co našel. Ukradl herní konzoli s příslušenstvím i hrou, několik ručních hodinek, kožený pásek, šperky, prací prášek, ale také pět kilogramů mraženého masa a několik balení salámů a jogurtů. Při svém odchodu měl ještě přestřihnout internetový kabel.

O zhruba měsíc později se měla dvojice vydat krást znovu, tentokrát ale do jiné obce na Chebsku, vzdálené zhruba pět kilometrů od místa první krádeže. Společně měli vniknout na pozemek a muž se měl snažit štípacími kleštěmi poničit visací zámek do kůlny. Mezitím ovšem žena našla opodál klíč k tomuto zámku, který tak muž nakonec odemknul a zámek rovnou odcizil. Z kůlny poté dvojice odcizila jednoho králíka s rodokmenem, dvě chovné samice, šest malých králíků a šestnáct dospělých králíků. Odcizené králíky měli uschovat do plastové přepravní bedny, kterou v místě taktéž odcizili. Odvézt je do svého bydliště měli na zahradním kolečku, taktéž odcizeném na tomto místě. Ve svém bytě měli odcizené králíky uzavřít v koupelně.

Tímto svým jednáním měla dvojice způsobit celkovou škodu přibližně 38 tisíc korun.

Policisté se případy zabývali a po provedených šetřeních hned druhý den po odcizení králíků dvojici vypátrali. Následně policisté v bytě zajistili stavební kolečko i dvacet odcizených králíků, které poté vrátili devětasedmdesátiletému chovateli.

,,Třicetiletého muže policisté na místě navíc zadrželi, jelikož na něj byl vydán příkaz k zatčení za jinou trestnou činnost. Z tohoto důvodu byl vzat na vazbu,“ doplnil Jakub Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.