Netradiční škola vznikne u Chebu v bývalé faře

Takzvaná Svobodná škola by měla v budoucnu vzniknout v Nebanicích na Chebsku. Bude netradiční nejen svým konceptem, ale i umístěním. Vznikne totiž v budově bývalé fary. Školní zařízení by mělo fungovat na principu nezávislých škol z Velké Británie, kde se děti realizují na základě vnitřní motivace. Projekt realizuje spolek Základní škola Svobody Nebanice.

Jak nastínili realizátoři projektu, bude to škola, kde se žáci podílejí na jejím chodu a mohou se dobrovolně rozhodovat o tom, co a jakým způsobem se budou učit. Takový typ školy byl měl připravit děti na budoucnost, na život. Její základy jsou postaveny na principech nenásilné komunikace, která vede k vnitřní motivaci, ohleduplnosti, respektu a důvěře. Jak doufají realizátoři, děti by se do školy měly těšit, protože nabízí bezpečné prostředí, kde mohou popustit uzdu své přirozené zvídavosti a zcela spontánně poznávat život a učit se.

Velký důraz by měl být i na prevenci šikany, ponižování a dalších nešvarů, které stále více a více tíží učitele, samotné děti i jejich rodiče. Škola by měla být nejen příjemné místo pro žáky, ale měla by je také naučit se v životě neztratit a podporovat jejich úžasnou jedinečnost, která jim nevezme tolik potřebnou svobodu v rozhodování, čas a chuť na vzdělání. Bude přirozeně podporovat osobnostní rozvoj a vytvářet podnětné prostředí, ve kterém se budou všichni nejen děti, rodiče, ale i pracovníci cítit bezpečně.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.