Karlovarsko má do odvety nahráno. V cestě však stojí silný mistr Chorvatska

Cesta do posledního předkola volejbalové Ligy mistrů se zdá být uhlazená, přesto se tým Karlovarska musí mít na pozoru. Čeští šampioni budou dnes hájit cennou výhru ze Záhřebu 3:1 na sety. „K úspěchu povede kvalitní, soustředěný výkon a plnění taktických pokynů, pak by to mělo jít dobře,“ shrnul trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Český volejbalový mistr má letos v Lize mistrů těžkou práci. Aby si zahrál mezi nejlepšími v hlavní soutěži tak jako v loňském ročníku, musí vyřadit tři klubové šampiony svých zemí. S rumunským mistrem si už poradil, v „poločase“ souboje s chorvatskou Mladostí Záhřeb má lepší výchozí pozici. A v případě postupu čeká svěřence Jiřího Nováka buď Benfica Lisabon, anebo finská Sastamala.

Minulý týden v Chorvatsku vyhrál celek Karlovarska ve čtyřech setech. Uplatnil účinný servis a v klíčových momentech si pomohl pevnou obranou na síti. Soupeř ale po celý zápas udržoval kvalitní přihrávku. „V sobotu hráli MEVZU (ligu středoevropské zóny) a předváděli velmi podobný volejbal jako minulý týden proti nám,“ zjistil o Mladosti Záhřeb kouč Novák. „Teď v odvetě jsme hlavně doma. Hrajeme v naší hale, máme tady lepší orientaci při hře. A víme, že Záhřeb je naopak trošičku lepší zase ve své hale, to je logické.“

K postupu do třetího předkola Ligy mistrů stačí volejbalistům Karlovarska uhrát dva sety. Odveta proti Mladosti Záhřeb začíná ve středu v 19 hodin a vysílá ji živě program ČT sport.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.