Díky Mega nápadům mohou obyvatelé Chebu zvelebovat město

V Chebu budou i v příštím roce pokračovat Mega nápady projekt participativního rozpočtu. Obyvatelé města tak budou mít již potřetí možnost připravit návrhy na zlepšení vzhledu města či života v něm a pak o nich hlasovat. Na realizaci jejich nápadů bude v městském rozpočtu opět vyčleněno 5 milionů korun. Oproti loňskému druhému ročníku nedochází k žádným podstatným úpravám pravidel. Návrhy tedy budou moci občané předkládat v termínu od 2. ledna do 20. února, hlasovat se pak bude v první polovině května. Náklady na realizaci jednoho návrhu nesmí opět přesáhnout částku jednoho milionu korun.

V premiérovém ročníku Mega nápadů v roce 2020 zaslali občané 35 návrhů, z nichž 17 bylo vyhodnoceno jako proveditelné a prošlo do hlasování. V něm pak vybralo 1322 hlasujících 13 projektů k realizaci. V letošním druhém ročníku se sešlo 24 návrhů a do hlasování jich prošlo 17. Tentokrát hlasovalo 1604 lidí, tedy téměř o tři stovky více než při premiéře. Hlasující přitom vybrali k realizaci 9 návrhů. Nižší počet zvolených návrhů souvisí s tím, že oproti prvnímu ročníku došlo ke zvýšení limitu na jeden projekt z původního půl milionu na rovný milion.

 

Mezi realizované projekty patřily například kuličková dráha pro děti, ohniště v blízkosti zahrádkářské kolonie, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad  je nové piano, stezka pro bosé nohy a podobně.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.