Orkán se přehnal přes Karlovarský kraj. Lámal stromy a strhával střechy domů

Kvůli silnému větru, který se ve čtvrtek 21. října přehnal nejen přes Českou republiku vyjížděli hasiči Karlovarského kraje skoro ke 200 hlášeným případům. Nejčastěji zasahovali u popadaných stromů na silnicích, automobilech, či budovách. Ale také odstraňovali větve a stromy z kolejišť. Hlášeny byly i výpadky elektřiny. V Karlových Varech vítr dokonce způsobil požár trafostanice. Řádění orkánu se naštěstí obešlo bez zranění osob.

„Nejsilnější poryvy přišly okolo 7:00. Vítr lámal stromy a větve a uvolnil část střechy na mateřské škole v Sokolově. Silný vítr pak na některých místech omezil dopravu na silnicích i železnici. Desetitisíce lidí byly bez elektřiny. Hasiči dopoledne vyjížděli asi ke stovce zásahů,“ řekl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

 

Kvůli silnému větru a následnému pádu stromů a větví bylo v Karlovarském kraji k 13:00 bez elektřiny 21 000 domácností, řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Zasažené byly části měst i obcí téměř po celém kraji, výpadky byly například v Andělské Hoře, Sadově, Toužimi, Teplé, Lokti, Horním Slavkově či v Chodově. Po celém regionu pak energetici evidovali 17 poruch na vedení vysokého napětí. V terénu byli kvůli opravám desítky pracovníků.

Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům na silnici. První výjezdy byly už v brzkých ranních hodinách, například do Olšových Vrat u Karlových Varů nebo do Milíkova na Chebsku, kde odstraňovali stromy a větve ze silnic. Další výjezdy měli po celém kraji, opět hlavně ke zlomeným nebo spadaným stromům. V Nové Roli spadl strom na zaparkované auto. V Ostrově nebo Staré Roli pomáhali hasiči s upevněním větrem uvolněné střechy, stromy na silnici krátkodobě uzavřeli dopravu například v Toužimi. Spadlý strom přerušil i vlakovou dopravu mezi horním a dolním nádržím v Karlových Varech.

 

Na silný vítr upozorňovali meteorologové předem. Hasiči tak podle mluvčího Kasala posílili služby na všech stanicích v kraji. Posíleno bylo jedno výjezdové družstvo a rovněž početní stav operátorů na operačním středisku.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.