Krušné hory jsou útočištěm vlčích smeček

Úspěšnou reprodukci má za sebou nejméně 8 smeček ze severních a západních Čech. Potvrdil to monitoring tzv. Vlčích hlídek Hnutí DUHA, ale také informace od dalších mapovatelů, lesníků či správ chráněných území. Potomci se narodili přeshraničním smečkám v Orlických horách a na Broumovsku, v Lužických horách, na Šluknovsku,v Českém Švýcarsku a v Krušných horách.

Na severozápadě Čech se o vlčí populaci dělí Česká republika s Německem. Oproti minulému roku se letos na česko-německém pomezí podařilo Vlčím hlídkám potvrdit narození potomků ve smečce na Šluknovsku. Vlčata se ale dle informací zástupců Správy Národního parku České Švýcarsko narodila také v této chráněné oblasti.

„Potvrzení narození vlčat ve východní části Krušných hor je pro nás velkou novinkou. Tuto část pohoří velmi aktivně monitoruje jedna z našich dobrovolnic, které za dokumentaci tamních vlčat patří velký dík. I tentokrát se mláďata narodila také smečce pohybující se ve střední části Krušných hor. Jedná se již o třetí generací této vlčí rodiny. Potvrzení rozmnožování tentokrát vychází z poznatků jednoho z německých krušnohorských mapovatelů,” uvedla koordinátorka Vlčích hlídek v Krušných horách Štěpánka Kadlecová.

V Krušných horách se pohybuje zhruba 12 vlků. Ne všichni však náleží k jedné smečce. K reprodukci tu tak letos došlo jak u nejstarší krušnohorské vlčí rodiny, která se pohybuje zhruba ve středu tohoto česko-německého pohoří, tak také u nově zformované smečky na východě Krušných hor.

zdroj: Hnutí Duha

 

 

 

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.