Bez řidičáku a navíc pod vlivem alkoholu usedl za volant

Šestadvacetiletý muž z Karlových Varů, měl na konci září letošního roku řídit osobní automobil značky Volkswagen. Krátce po půlnoci byl v ulicích Karlových Varů zastaven a kontrolován policejní hlídkou z dopravního inspektorátu. Při silniční kontrole se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,05 promile. Při lustraci navíc policisté zjistili, že šestadvacetiletý řidič má až do února roku 2023 zákaz řízení všech motorových vozidel.

„Policisté mu zakázali další jízdu. Řidičský průkaz šestadvacetiletému muži nebyl zadržen, protože není držitelem řidičského oprávnění. Poté byl policisty převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ řekl mluvčí PČR Karlovarského kraje Jakub Kopřiva.

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře muži sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.