Zlodějka se vydala krást do zahrádkářské kolonie

Až dva roky za mřížemi hrozí šestadvacetileté zlodějce z Kladna, která se vydala krást do zahrádkářských kolonií na Karlovarsku. Žena ukradla třeba mobilní telefon nebo plavky. Poničila ale také několik plotů. Policisté varují, aby si lidé rekreační objekty před zimou dobře zajistili. 

Mladá zlodějka se na loupežné výpravy vydala hned několikrát. Scénář byl vždy velmi podobný. Žena poničila plot, dostala se na zahrádku, kterou prohledala, a když se ji něco zalíbilo, tak to vzala a pokračovala na další pozemek. ,,Ve vedlejší zahrádce se mělo šestadvacetileté ženě podařit vniknout do zahradního domku. Ten měla prohledat a nakonec z něj odcizit několik kusů mikin či dámské plavky. Následně se měla vydat do sousední zahrádky, kde ovšem už tak úspěšná nebyla. Pozemek včetně altánu měla prohledat, ale nic neodcizit. Poté si to měla namířit do zahrádky poblíž Hroznětína. V odpoledních hodinách měla vniknout na pozemek a využít nepřítomnosti čtyřiačtyřicetileté majitelky. V pergole měla žena odcizit volně odložený mobilní telefon, řidičský průkaz a platební kartu,” komentuje případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Celková škoda, kterou zlodějka napáchala, je podle policie 10 tisíc korun. V případě prokázání viny ženě hrozí až dva roky za mřížemi.

V zimním období jsou chaty a chalupy „navštěvovány méně nezvanými hosty“ mnohem častěji. Pachatelé si většinou vybírají rekreační objekty osamocené. Kolonie chat je bezpečnější, ale ani zde si chataři nemohou být v  průběhu roku jisti. Krade se úroda, nářadí a cennější věci. Nejslabší stránkou rekreačních objektů z hlediska vloupání jsou jako u všech objektů okna, prosklené plochy a dveře.,,Základem ochrany před vloupáním do rekreačních objektů jsou mechanické zábranné prostředky aplikované na nejrizikovější místa objektů (např. bezpečnostní zámky, složitější uzamykací systémy, ochranné okenní folie, skla). Vhodným doplněním mohou být různě vyrobené ochranné mříže a uzamykatelné okenice,“ informuje Andrea Kávová z Policie ČR. Nadstavbou je podle ní elektrická zabezpečovací signalizace. Problémem zde je, že zdaleka ne ze všech rekreačních objektů je telefonické či jiné spojení s okolním světem.

Rozhodně se vyplatí odvést z objektu drahé nářadí, horská kola a další cennosti. ,,To, jaká zvolíte zabezpečovací opatření, záleží na tom, kde se objekt nachází. Pokud je objekt na samotě, je vhodné použít mechanické zabezpečovací prostředky a alarmy. Zde doporučujeme využití skrytých detektorů s  přenosem informace k  nejbližšímu sousedovi, který vyrozumí policii, aby provedla zákrok,“ dodává Andrea Kávová.

 

Zdroj: PČR

 

Zdroj: PČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.