Tým Karlovarska zvládl téměř tříhodinové drama a v Lize mistrů pokračuje

Volejbalisté Karlovarska proklouzli do druhého předkola Ligy mistrů. V domácí odvetě udolali v dramatické odvetě rumunského šampiona Galati 3:2 a následně i ve zlatém setu. Souboj o postup do závěrečného předkola s nejslavnějším chorvatským týmem Mladosť Záhřeb rozehrají čeští mistři už příští týden. „Naším zvykem je jít zápas od zápasu, takže se teď soustředíme hlavně Příbram,“ upozorňuje na sobotní extraligový duel kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer. Přečtěte si, co jiného v rozhovoru prozradil.

Co odveta s Galati prozradila o formě Karlovarska?
Zápas ukázal, že forma pomalinku stoupá, ale zatím jen opravdu pomalinku.

Čím jste utkání zlomili ve svůj prospěch?
Zápas byl především dlouhý, tak to bylo hlavně o tom, kdo vydrží déle koncentrovaný. A to si myslím, že byl ten zlomový atribut. Nám koncentrace vydržela až do posledních dvou tie-breaků, kde to bylo jasně znát, že Galati už soustředění neudrželo a v hlavách to vzdali.

V příštím předkole Ligy mistrů vás čeká chorvatský šampion Mladosť Záhřeb, účastník posledních čtyř ročníků Ligy mistrů. V čem je jeho síla?
Znám ten tým podle názvu, ale popravdě moc nevím, jaké hráče aktuálně mají. Takže budu spoléhat na sestřihy videí, které nám trenér pošle, abychom si udělali právě rozbor soupeře.

Jak důležité bude, že rozhodující zápas odehrajete zase doma?
Myslím, že nám to takto vyhovuje. Venku se snažíme uhrát co nejlepší výsledek s výhledem na domácí odvetu, kde se cítíme silní a věříme si na každého soupeře.

Do jaké míry se v následujících dnech budete v tréninku věnovat přípravě na Ligu mistrů?
Hlavní výhodou je, že máme možnost i českou extraligu hrát s balony Mikasa, tudíž nemusíme stále přeskakovat právě z Mikas na Galy. Momentálně se ale hlavně soustředíme na domácí zápas s Příbramí. Naším zvykem je jít zápas od zápasu, takže jak jsem říkal, teď je hlavní Příbram.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.