Nejbezpečněji jezdili řidiči v Karlových Varech

Z žebříčku Indexu bezpečnosti zpracovaného Generali Českou pojišťovnou vyplývá, že z třinácti krajských měst se nejbezpečněji v prvním pololetí letošního roku jezdilo v Karlových Varech, na druhé místo se posunul Liberec a třetí příčku obsadily Pardubice. Na základě údajů z policejních statistik o počtech nehod s vážným či smrtelným zraněním sestavuje jejich žebříček bezpečnosti. Pojišťovna monitoruje 13 krajských a 59 okresních měst od roku 2004.

V porovnání s loňským rokem si Liberec polepšil o pět míst, Pardubice o tři. Naopak nejbezpečnější krajské město roku 2020 Hradec Králové se v první půlce letošního roku propadlo až na osmé místo. Velké zhoršení zaznamenala také Olomouc, která se umístila na sedmém místě. Loni byla druhá. Na chvostu tabulky se drží Zlín, který z loňského 11. místa spadl až na místo poslední.

Jako obvykle se v prvním pololetí stalo nejvíce vážných nehod v metropolích, v Praze a Brně. V hlavním městě bylo na silnicích usmrceno deset osob a 46 těžce zraněno. V Brně zemřelo na silnicích pět lidí a 27 se jich vážně zranilo. V přepočtu na počet obyvatel však tato dvě města vychází lépe než například Zlín, kde zemřel v důsledku dopravních nehod jeden člověk a pět se jich těžce zranilo. Po přepočtu na obyvatele se tak Zlín umístil na posledním místě žebříčku.

Z krajských měst byly příkladně bezpečné silnice v Karlových Varech, kde nikdo nezemřel ani se nezranil. Bez smrtelné nehody se obešly i liberecké silnice. Na nich ale došlo ke dvěma těžkým zraněním. Ke zhoršení došlo v Hradci Králové, který byl v roce 2020 nejbezpečnější ze všech krajských měst. V letošním pololetí ale na jeho silnicích došlo k několika vážným dopravním nehodám, které zavinily dvě úmrtí a tři těžká zranění.

Mezi okresními městy zaznamenal ve srovnání s rokem 2020 největší zlepšení Náchod, který se z loňského 57. místa vyhoupl až na dělené první místo. Na jeho silnicích totiž v prvním pololetí nedošlo ani k jedné nehodě, která by měla za následek úmrtí či těžké zranění. Podobné zlepšení nastalo v Sokolově a Havlíčkově Brodě. Ztráty na životech byly v osmi okresních městech. V Příbrami, Chebu, Lounech, Ústí nad Orlicí a Prachaticích si dopravní nehody vyžádaly po jedné oběti.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.