Hůř než v Rumunsku hrát nemůžeme, tvrdí před odvetou univerzál Indra

Po vstupu do pohárové Evropy sehráli volejbalisté Karlovarska v sobotu další pětisetovou bitvu s těžkým soupeřem. V extralize udolali České Budějovice 3:2 a hned po skončení zápasu zahájili přípravu na souboj v Lize mistrů s rumunským šampionem Galati. „Musíme být trpělivější, hrát v klidu, musíme být efektivnější,“ vyzývá univerzál Patrik Indra před odvetou předkola nejprestižnější klubové soutěže. Přečtěte si s ním náš rozhovor. 

Pomůže vám směrem k odvetě tak těžký extraligový zápas, zvlášť ten obrat, kterého jste dosáhli?                                     Myslím si, že psychicky nám to určitě strašně moc pomohlo. V Galati to za mě bylo z naší strany hodně špatné utkání, proto jsme potřebovali s Budějovicemi uspět. A dokázali jsme si, že i po těžkém utkání v Lize mistrů a celodenním cestování ve čtvrtek umíme odehrát kvalitní zápas.

Co bude důležité proti Galati v úvodu utkání?                                                                                                                                            Musíme jít od začátku do zápasu nabuzení, vlétnout na ně a ukázat jim, kdo je u nás doma pánem.

V čem se bude odveta lišit od utkání v Rumunsku?
Za prvé hrajeme doma, a tady nám to zatím jde daleko líp než venku. A za druhé si říkám, že nemůžeme hrát hůř než ve středu v Galati. Prostě horší to být nemůže.

V Galati jste byl nejvíce bodujícím hráčem. Očekáváte, že vás bude defenzíva soupeře ještě víc střežit?
Už teď na mě byli hodně dobře připraveni, to bylo znát. Ale i my se na ně pečlivě připravujeme a v odvetě budeme vědět, co na ně bude platit.

A co by na ně mělo platit?
Oproti prvnímu zápasu musíme zlepšit útok, tam jsme řešili situace špatně. Chtěli jsme za každou cenu udělat bod, ale většinou to skončilo blokem, anebo nám to čapli v poli. Musíme být trpělivější, hrát v klidu, když bude potřeba, můžeme jim klidně balon půjčit. Musíme být efektivnější.

Takovou hru tedy v posledních dnech trénujete?
Nejdřív jsme si sedli a řekli si, co jsme v tom prvním utkání dělali špatně. A hlavně jsme si ten systém, který chceme hrát v odvetě Ligy mistrů, vyzkoušeli teď v zápase s Budějovicemi. A fungovalo to.

Co před odvetou předkola Ligy mistrů vzkážete fanouškům?
Po dlouhé době je konečně nějaký evropský pohár v Karlových Varech, takže je to pro diváky obrovské lákadlo. My budeme potřebovat hrozně moc pomoct k tomu, abychom vyhráli 3:0 nebo 3:1. Popřípadě můžeme postoupit přes výhru 3:2 a zlatý set, ale to už je vždycky loterie. Chceme postoupit dál, pokračovat v Champions League, kam to jen půjde.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.