Nový defibrilátor nebo záchranářské batohy bude mít horská služba v Krušných horách

Dotaci 200 tisíc korun poskytne Horské službě České republiky Karlovarský kraj. Rada kraje schválila poskytnutí příspěvku pro tuto organizaci v oblasti Krušných hor. Z peněz se zaplatí obnova zdravotnického materiálu, záchranářské batohy nebo třeba nový defibrilátor. Na dotaci budou využité prostředky z rezervy finančního odboru určené na individuální dotace v roce 2021.  

„Poskytnutí dotace horské službě vnímáme vždy jako nezbytné, protože její členové pomáhají zachránit  lidské životy a zajišťují péči o zraněné osoby. Pokud chceme podpořit kvalitní péči, je nutné, aby byli záchranáři vybaveni moderními přístroji a kvalitním materiálem, které jim usnadní nelehkou práci mnohdy v těžko přístupném terénu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Peníze z dotace budou využity k zakoupení automatického externího defibrilátoru Lifepak, protože horská služba je zařazena do systému tzv. First responderů v Karlovarském kraji. Horská služba je jednou z organizací, která má své členy proškolené k provádění kardiopulmonální resuscitace včetně využití automatických externích defibrilátorů. Zakoupené budou také záchranářské batohy, dlahy a další zdravotnický materiál používaný v každodenní činnosti horské služby, zejména v oblasti Bublava – Plešivec – Boží Dar.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.