Ztratila se osmiletá Julia. Celou noc po ní pátraly stovky lidí

Celou noc pátrali bez úspěchu záchranáři z Čech i Německa po malé dívence německé národnosti, která se ztratila v neděli v okolí vrchu Čerchova na Domažlicku. Osmiletá Julia Sleegersová se měla rodině zaběhnout při hře. Do pátrání se zapojilo kolem 200 lidí. 

„Přes veškeré úsilí se bohužel nepodařilo do současné doby dívku nalézt, pátrání probíhalo celou noc. Ráno se vyměnili lidé, kteří jsou do něj zapojeni a pokračujeme se stejnou intenzitou dále,“ informovala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Na Čerchově, který je nejvyšším vrcholem Českého lesa, se v noci a ráno pohybují teploty kolem nuly. Proto jde v tomto případě o minuty.

Do akce se zapojili také kynologové, dopravní policisté a policisté z pořádkové služby. „Do pátrací akce jsou momentálně nasazené všechny dostupné síly a prostředky včetně letecké podpory. Pátráme v okolí s maximálním nasazením,“ Doplnila Hokrová. Místo celou noc prohledával vrtulník s termovizí.

Podle dostupných informací byla dívka s rodinou na výletě a ztratit se měla v lese při hře. Holčička měla mít na sobě oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty.

V souvislosti s pátráním se ozývá spousta dobrovolníků, kteří by se chtěli do pátrání po pohřešované dívce zapojit. „Moc děkujeme za zájem i iniciativu, nicméně v současné době máme v terénu dostatečný počet sil i prostředků a s ohledem na bezpečnost a zdraví ostatních, kteří by se do pátrací akce chtěli zapojit, bychom uvítali, aby tak v tuto chvíli raději nečinili. V případě, ze by se situace změnila, určitě se ozveme a pomoc rádi uvítáme,“ doplnila policejní mluvčí Pavla Burešová.

Policisté zatím vyloučili, že by zmizení dívenky mohlo souviset s trestným činem.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.