Stezka v oblacích na Klínovci nebude, obyvatelé Jáchymova jsou proti

V místním referendu hlasovali obyvatelé Jáchymova na Karlovarsku o budoucnosti hory Klínovec, kde chtěla firma postavit stezku v oblacích Skywalk. Referenda se zúčastnilo celkem 998 lidí a 601 hlasujících bylo proti prodeji pozemku. Výsledek referenda je platný a pro zastupitelstvo města i závazný. Podle starosty Jáchymova Bronislava Grulicha je to škoda, protože to mohla být velká šance na příliv turistů do regionu a tím i další peníze, který kraj potřebuje.

„Já jsem byl zastáncem tohoto projektu, protože jsem od toho očekával další příliv turistů nejen do Jáchymova, ale do celého regionu a tím i další peníze, které tento region potřebuje. Nejen ten jednorázový příjem z prodeje z pozemku a následného pronájmu jeden milion korun ročně, ale i příjmy z ubytovacích poplatků a podobně,“ řekl starosta města Jáchymov Ing. Bronislav Grulich.

Projekt Skywalk chtěl investor zrealizovat poblíž vrcholu Klínovce, vybudován měl být v místech, kde se nachází nevyužívané lesní pozemky města. Ty měl investor odkoupit od Jáchymova za zhruba šest milionů korun. Pronájem přístupové cesty na Skywalk mělo městu zvýšit rozpočet o jeden milion korun každý rok. Podle starosty tak bude muset zřejmě investor, který je propojený s provozovateli největšího krušnohorského lyžařského areálu Klínovec, hledat jinou lokalitu. Pozemky Jáchymova u Klínovce tak zůstanou nevyužité a pouze v dlouhodobém pronájmu lyžařskému areálu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.