V lese místo hub našla houbařka dělostřelecký granát

V lese poblíž Arnoltova na Sokolovsku našla skoro šedesátiletá houbařka zrezlý předmět, který se nápadně podobal munici. Na místo ihned vyjeli policisté ze sokolovského oddělení a celou oblast zajistili. Na pomoc přivolali specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích.

„Po příjezdu pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 50mm. Tuto munici, vzhledem k jejímu stavu, pyrotechnik v lesním porostu zlikvidoval. Její detonace proběhla úspěšně,“ sdělil mluvčí PČR Jakub Kopřiva.

Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Policisté v karlovarském kraji řeší velmi často případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolání pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto je lepší nepodceňovat ani staré a zkorodované výbušniny či jiné předměty. V případě nálezu jakéhokoli podezřelého předmětu je vždy nejlepší neprodleně informovat PČR a za žádných okolností s nimi nemanipulovat.

Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí,“ dodal Jakub Kopřiva.

 

foto: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.