Další výzva pro Karlovarsko! Liga mistrů s rumunským šampionem

Po vítězství v českém Superpoháru a úspěšném vstupu do extraligy startují volejbalisté Karlovarska už ve středu svou misi také v Lize mistrů. K účasti v hlavní soutěži potřebují tentokrát přejít přes tři předkola, na úvod je čeká nejlepší rumunský tým Arcada Galati. „Základem bude kvalitní servis a poctivé ztrátování,“ má jasno reprezentační blokař Vojtěch Patočka. Přečtěte si s ním náš rozhovor. 

Téměř polovina hráčů Karlovarska naskočila po mistrovství Evropy prakticky rovnou do zápasového rytmu. Stačili jste si vůbec odpočinout?                                                                                                                                                                                       Přípravu jsme absolvovali v rámci možností a odpočatí jsme určitě fyzicky. Ještě je potřeba vstřebat to v hlavě, ale s takovou zátěží se počítá. Všichni jsme tady profíci, věděli jsme, co nás v úvodu sezony čeká. Superpohár už jsme si odškrtli, teď nás čeká Liga mistrů, ta je pro nás nesmírně důležitá.

Váš první soupeř Arcada Galati vládne od roku 2019 rumunské lize. V čem je jeho síla?Tyhle top rumunské týmy se každoročně hodně mění, skoro nikdo v družstvu nezůstává. V tom máme my výhodu. I když jsme teď byli s národním týmem, tak víme, co každý z nás hraje a umí.

Jaké zbraně Karlovarska by na protivníka měly platit?
Jsme hodně kvalitní na servisu a na útoku, také dobře ztrátujeme. A k tomu se nám vždycky podaří přidat něco navíc, sami sebe překvapíme třeba obranou v poli nebo na bloku, tím si pomůžeme. Základem bude kvalitní servis a poctivé ztrátování.

V klasických dvojzápasech evropských pohárů považujete za výhodu začínat na hřišti soupeře?
Ano, začínat venku, to je pro nás výhoda, protože případný zlatý set pak hrajete doma. Jsem rád, že odvetu budeme hrát ve své hale.

Jak trávíte čas v dějišti zápasu?
Trénujeme a pak jsme na hotelu. Musím říct, že tu máme hrozně krátké postele, 185, možná 190 centimetrů. Toho si všiml dokonce i Pepe (libero Daniel Pfeffer), se kterým bydlím. Jinak máme pěkný výhled na Dunaj, viděl jsem, že tu staví nový most, třeba se tam půjdeme projít, ale na to asi nebude čas. Je to tu zajímavé, ale že bych sem jel někdy na dovolenou, to asi ne.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.