Seník na Chebsku lehl popelem

Dramatickou noc zažili obyvatelé na Chebsku. V obci Loužek hořel seník. Na místo okamžitě vyjelo sedm jednotek hasičů, po vyhlášení druhého stupně požárního poplachu operačním střediskem. Seník byl samostatně stojící objekt a požár se šířil bleskovou rychlostí.

 

„První jednotka hasičů byla na místě za třináct minut od nahlášení, v tu dobu již oheň zasáhl celou plochu seníku, požárem se propadla střecha a část zdí. Navíc v zadní části objektu bylo požárem poškozené vedení elektrické energie,“ řekl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

S ohledem na rozvoj požáru, zasažení celého objektu a již prakticky zničené stavby seníku, nebylo možné stavení zachránit. Navíc bylo požárem v zadní části poškozené vedení elektrické energie. Vzhledem k okolnostem rozhodl velitel zásahu, že balíky slámy nechá kontrolovaně vyhořet. Hasiči tak chránili okolí požáru, na místě zůstali celou noc a kontrolovali vyhoření balíků.

 

„Do ranních hodin vyhořela většina z uskladněných balíku sena, i zbytek nechávají hasiči kontrolovaně dohořet, na místě stále zůstávají minimálně do úterního rána. V seníku bylo uskladněno podle majitele 800 balíků slámy,“ dodal Martin Kasal.

Příčina rozsáhlého požáru a výše škody je nyní v šetření.

 

Zasahující jednotky na místě požáru:

HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, VEA Toyota)

HZS SŽ Cheb (CAS 30 Scania, TEA Toyota)

HZS Sokolov (CAS 30 T815-7)

JSDH Skalná (CAS 24 Renault)

JSDH Hazlov (CAS 32 T815)

JSDH Kynšperk (CAS 30 T815-7)

JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)

 

zdroj: HZS Karlovarského kraje

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.