Znovuoživené Krušnohoří aneb díky technologii zpět do minulosti

Do historie Ostrova a dalších 6 měst v Krušnohoří vás zavede virtuální a augmentovaná (rozšířená) realita. Počítačové technologie simulují skutečný svět, doplňuje ho o 3D předměty, obrázky, fotky, texty a jiné digitální informace.

Znovuoživené Krušnohoří je projekt, který těchto technologií využívá k tomu, aby místním i návštěvníkům vyprávěl příběh Ostrova a Krušných hor tak trochu jinak. Zájemci poznají dávno zaniklá místa, prožijí historické události nebo alespoň na chvilku zažijí atmosféru současných měst v době jejich největší slávy.

Cestování časem v Ostrově

V Ostrově na Rastattském nádvoří na vás již  čeká Štěpán Šlik, který se pochlubí se svým podnikatelským úspěchem, na Staré radnici nahlédnete do starostenského úřadu Leopolda II. Toskánského, v parku si prohlédnete stavbu Paláce princů, Pohledovou zeď s obrovskou sochou Neptuna a vodopádem a také Zámeckou zahradu v době její největší slávy. Svou cestu zakončíte v klášterním areálu příběhem vzniku Posvátného okrsku.

A jak to celé funguje?

Na jednotlivých místech jsou rozmístěny žluté tabule s informacemi o dané lokalitě. Na tabulích jsou QR kódy, jejichž prostřednictvím je možno stáhnout aplikaci do mobilního zařízení (technické informace viz jsou dostupné na www.zivehory.cz). S její pomocí a po načtení dalších QR kódů spustíte vizualizace ke každému místu.

 

zdroj a fotografie: Infocentrum Ostrov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.