Bude zastavena rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech?

Rekonstrukce Císařských Lázní v Karlových Varech se mírně prodražuje. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) uvedl, že zatím došlo k navýšení ceny prací o 2,36 % a tvrdí, že žádné dosavadní změny rozhodně nemají vliv na termín realizace projektu. To si ale nemyslí zástupce dodavatele stavby, výrobní ředitel společnosti Geosan group a.s. Kamil Vykydal, který upozorňuje na kupící se problémy a chybějící konstruktivní přístup ze strany investora. Více se dočtete v následujícím rozhovoru.

Pane řediteli. Uběhl téměř další rok, během kterého probíhá rekonstrukce Císařských Lázní. Můžete popsat aktuální stav projektu a případně sdělit zda se vyskytly během tohoto roku na stavbě nějaké problémy či komplikace? 

Tak rozsáhlý a náročný projekt jako je Revitalizace Císařských Lázní se nikdy neobejde bez komplikací a problémů. Sdružení společností GEOSAN GROUP a.s. a Metrostav a.s. má bohaté zkušenosti s realizacemi takto náročných projektů, má tedy schopnosti vypořádat se s vzniklými komplikacemi a následně najít cestu ke zdárnému a úspěšnému dokončení projektu ke spokojenosti našich investorů. Bohužel postupem času na tomto projektu se problémy, komplikace a nevyřešené body kupí a dle mého názoru se nacházíme v kritickém bodu projektu. Aktuálně jsou již některé práce pozastaveny.

Pokud jsou problémy, o jaké komplikace se jedná?

V otázkách víceprací a méněprací, změn a řešení nepředvídatelných okolností, kterých samozřejmě při tak rozsáhlé a náročné rekonstrukci je mnoho, je dle mého názoru přístup zástupců investora spíše alibistický, byrokratický a bez potřebné odbornosti v oblasti rekonstrukcí památkových objektů. Ze strany investora zcela chybí konstruktivní přístup s cílem vzniklé problémy na tomto projektu řešit a rekonstrukci společnými silami dokončit. V současnosti jsou pozastaveny práce zejména na fasádě a truhlářských výrobcích, které díky svému rozsahu a náročnosti ovlivňují velkou část realizovaných prací.

V minulých měsících se diskutovalo o tom, že dojde ke změně projektové dokumentace a úpravám kvůli budoucí realizaci koncertního sálu. Vedení kraje ale tvrdilo, že se jedná o kosmetické úpravy a hlavně zastavení části prací, které nemají na kompletní průběh rekonstrukce vliv. Jak to vnímáte vy z pozice dodavatele a stavitele?

Bohužel i přes opakované sliby ze strany investora jsme do dnešního dne neobdrželi kompletní projektovou dokumentaci této změny. Změna se týká v odlišném řešení zastřešení koncertního sálu a s tím navazujících prací. Rekonstrukci zastřešení dle původní projektové dokumentace jsme již několik měsíců měli realizovat a je velice pravděpodobné, že tyto práce již v tomto roce z důvodu klimatických podmínek nemůžeme zahájit.

Jaký je tedy další slíbený termín předání potřebných informací a podkladů týkající se změny projektové dokumentace?

Další termín pro obdržení kompletní změny projektové dokumentace je konec tohoto měsíce, tedy do 30. 9. 2021.

Do kdy musíte znát všechny detaily týkající se změny projektové dokumentace, aby se dal termín realizace stihnout a garantovat?

Jak jsem uvedl na počátku, výstavba se potýká se zásadními problémy a změny spojené s budoucím koncertním sálem jsou pouze jeden díl skládačky celého projektu. Pokud se však zásadní věci nevyřeší do poloviny října, nabere projekt dle mého názoru mnohaměsíční zpoždění.

Zdroj: nasregion.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.