Nablízku svým idolům. Volejbaloví mistři vedou tréninky dětí

Volejbalisté Karlovarska stojí na prahu nové, náročné sezony. V úterý v Odolené Vodě vstoupí do nového ročníku extraligy, později je čekají bitvy v národním poháru a už počátkem října zahájí cestu Ligou mistrů. A těžkou sezonu už odstartovali, v Liberci si udělali radost vítězstvím v Superpoháru. „Klukům moc gratuluji, nebylo vůbec jednoduché se za dva dny sehrát,“ připomněl manažer klubu Ondřej Hudeček nestandardní přípravu Karlovarska.

Extraligoví mistři nemohli po celé léto počítat s reprezentanty, kteří trávili čas u svých národních mužstev. Kromě kvarteta českých hráčů se to týkalo i slovenského smečaře Jakuba Ihnáta a nizozemského nahrávače Wessela Keeminka. Příprava Karlovarska navíc vedl nový asistent trenéra Jakub Koloušek, protože hlavní kouč Jiří Novák vedl reprezentaci na mistrovství Evropy. „Kluci z nároďáku museli rychle přepnout ve svých hlavách a ostatní, kteří se připravovali ve Varech, zase neměli dostatečnou herní praxi. Byla ale na všech vidět touha vyhrát, a i když nebyl výkon úplně ideální, tak za tu bojovnost si trofej zasloužili,“ doplnil Hudeček k Superpoháru.

Vedení VK ČEZ Karlovarsko během období před sezonou také intenzivně pracovalo na zajištění optimálních podmínek pro hráče. Se všemi klíčovými partnery klubu došlo k prodloužení smluv. „Pro hráče jsme dokázali udržet stejné podmínky jako v loňském sezoně,“ těší manažera Hudečka. „Finančně nemáme celou sezonu ještě zajištěnou, ale věřím, ze další jednání s našimi partnery vše vyřeší.“

Dlouho před novou sezonou se opět nastartovala úzká spolupráce elitního týmu mužů s volejbalovou mládeží. Smečař a libero Martin Kočka pomáhal na vedení beachvolejbalových kempů. Univerzál Daniel Římal, který už složil trenérské zkoušky, se zapojil do tréninkového procesu mládeže přímo v klubu. „Určitě je pro všechny strany přínosem, když má některý hráč zájem zapojit se do rozvoje mládeže, děti tak vidí své vzory a hráči mají možnost zjistit, zda by je po kariéře práce trenéra bavila,“ poznamenal Hudeček, který kvituje zvýšený zájem dětí o volejbal v regionu. „Za to jsme moc rádi a snažíme se situace využít k nalákání dalších členů do našeho klubu. Od října také rozjíždíme spolupráci se Základní školou Komenského, na které jsme pracovali celé jaro a léto. Jde o volejbal v rámci tělesné výchovy, kdy naši trenéři budou jednou za čtrnáct dní docházet do školy učit děti základy volejbalu. Věřím, že toto zpestření ocení i učitelé, že nám to do budoucna přinese další talentované děti.“

Extraliga mužů odstartuje v Karlových Varech v sobotu 2. října. A znovu půjde o duel s vítězem národního poháru Duklou Liberec. Pořádající klub připravuje pro diváky velkolepý sportovně-společenský večer. „Fanoušek se může těšit na výborný volejbal a hned potom i vynikající muziku v podobě koncertu Support Lesbiens. Všechny srdečně zvu na otevření nové sezony,“ láká manažer Hudeček na první říjnovou sobotu do Haly míčových sportů.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.