Mostovka v Šemnici bude mít zbrusu nový kabát

Uzavřený most V Šemnici na Karlovarsku, který je v havarijním stavu, nechá Karlovarský kraj opravit. Podle odborných posudků je ještě šance most zachránit a znovu zprovoznit. Nyní ho mohou využívat pouze pěší a cyklisté.

“Krajská správa a údržba silnic nyní zpracovává projekt opravy mostu, která bude spočívat zejména v nové mostovce, která už neodpovídá nosnosti. Proto jsme přistoupili i k určitému upgradu mostovky tak, aby tam kromě komunikace byl i chodník. To znamená, že celková šířka mostovky bude 4,2 metru,” uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Podle odhadů by plánovaná rekonstrukce mohla vyjít zhruba na 18 milionů korun. Kraj na opravu poskytne 16 milionů a zbylé dva miliony zaplatí krajští silničáři. Stavební práce na mostě, který byl postaven po druhé světové válce, započnou v roce 2022.

Most přes řeku Ohři, která spojuje Karlovy Vary a Radošov slouží především pro místní a také zemědělce, kteří mají v okolí pozemky. Nyní si musí cestu obyvatelé prodloužit o zhruba 16 kilometrů po silnici.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.