Kradl čokoládu i měděné trubky

Žvýkačky, čokolády, i zubní kartáček – nejen to si odnesl jednatřicetiletý zloděj z potravinové banky, do které si chodil jako do obchoďáku. Jenže za nic neplatil. Podle policistů toho má muž na svědomí ještě víc. Teď mu hrozí až tři roky za mřížemi. 

Zatímco jedni se snaží pomáhat, jsou tu i tací, co okrádají lidi v nouzi. Jedenatřicetiletý muž ze Sokolovska je příkladem druhé z možností. ,,Muž měl v první polovině září letošního roku ve třech případech vniknout do jedné z potravinových bank v Karlovarském kraji. Po poškození plastového okna měl vstoupit do objektu, následně si ve skladu vzít plastové pytle a do těch vždy uložit téměř vše, co mu přišlo pod ruku. Měl vzít několik desítek kusů žvýkaček, oplatky, sušenky, čokolády, energetické nápoje, ale také různé drogistické zboží jako například zubní pastu, zubní kartáčky, deodoranty či šampóny,” komentuje případ policejní mluvčí  Karlovarského kraje Jakub Kopřiva.

Kromě toho měl ukrást také peníze z příruční kasičky, kterou tam zaměstnanci měli položenou. Zloděj si chtěl odnést i vysokotlaký vodní čistič, který si připravil k rozbitému oknu. Nakonec si to ale rozmyslel a nechal ho tam.

Policisté také zjistili, že potravinová banka nebyla jediným objektem zlodějova zájmu. Vyhlédl si i jeden z právě rekonstruovaných bytových domů v Sokolově, do kterého šel krást hned dvakrát. ,,Objekt měl prohledat a nakonec z něj odcizit na čtyři desítky metrů již instalovaných měděných topenářských trubek a několik dalších drobností,” upřesňuje Kopřiva.

Krádežemi muž způsobil škodu 65 tisíc korun. V případě, že mu policisté prokážou vinu, hrozí mu až tři roky za mřížemi.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.