Modely chebských krovů a budov představí plánovaná výstava

Unikátní sbírkou modelů chebských krovů a budov se může pochlubit kostel na Františkánském náměstí v Chebu. Celkem čtyřiadvacet unikátních zmenšenin, městu věnoval tesař Jan Hauer. Jeho jediným a největším přáním je, aby měla široká veřejnost možnost, si je kdykoliv prohlédnout. Odborníci odhadují cenu těchto modelů krovů zhruba na dva miliony korun.

V loňském roce se zástupci města Chebu zúčastnili v Parksteinu vernisáže výstavy dalšího modelu krovu tesaře Hauera, tentokrát kostela, který stával v německém Mnichově. Tento velikostí naprosto mimořádný model, včetně devatenácti dalších, pan Josef Hauer slavnostně předal starostovi města Cheb. Jeho jediným přáním je, aby měla široká veřejnost jak z Čech, tak z Německa, možnost si je kdykoliv prohlédnout.

 

Nadační fond Historicky Cheb teď bude svoji aktivitu směřovat tak, aby výstava těchto modelů byla co nejdříve přístupna veřejnosti. Hodnota tohoto daru je pro město, které je už dnes s fenoménem historických krovů spojováno na celorepublikové úrovni významná. Prostory městského špejcharu v Hradební ulici, naplněné modely krovů a dalšími předměty a exponáty týkajícími se střešních konstrukcí, by se mohly stát součástí již druhé tematické prohlídkové trasy.

 

Cenu těchto modelů krovů odborníci odhadují zhruba na dva miliony korun, významnější je ale jejich společenský význam na úrovni česko-německého partnerství a také význam vzdělávací. Výstava historických krovů je k vidění v kostele na Františkánském náměstí

 

zdroj: živé chebsko

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.