Krajská knihovna v Karlových Varech se připojí k Noci literatury

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře – taková je Noc literatury, která na atraktivních či běžně nedostupných místech přibližuje široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Unikátní propojení neobvyklého místa, osobité interpretace a literárního textu nabízí nevšední kulturní zážitek a příležitost seznámit se s myšlením současných evropských autorů. Noc literatury si vydobyla pevné místo v českém kulturním kalendáři a stala se jeho neodmyslitelnou součástí.


Krajská knihovna Karlovy Vary připravila na středu 22. 9. 2021 pro zájemce řadu čtení na vybraných místech ve Staré Roli. Noc literatury se uskuteční v jógovém studiu Namaste, v Centru zvířat Domu dětí a mládeže, v Lidovém domě – salónku Rohlau, číst se bude i v kostele Nanebevstoupní Páně či v nádražní budově. Na všech těchto místech se bude číst v časech 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00 a 20:30 hod.

V jógovém studiu zazní ukázky z díla Královna hor. Název knihy představuje přezdívku nemoci, kterou trpí pětačtyřicetiletý pan Turin. Jeho cílem je sehnat člověka, který by jej dopravil do Švýcarska, kde je povolená asistovaná sebevražda.

Centrum zvířat Stará Role – DDM Karlovy Vary nabídne zase ukázky z knihy Žij tam, kde jsou písně. Hlavní postavou díla je patnáctiletá Oksana, v níž se sváří dvě starobylé kultury – romská a arménská, a to na pozadí dětství prožitého v Sovětském svazu.

V Lidovém domě v salonku Alt Rohlau se mohou posluchači těšit na dánskou knihu s názvem Ony. Ony jsou – šestnáctiletá dívka a její matka. Příběh je zasazený do dánského maloměsta 80. let. Mezi řádky běžného příběhu se však rodí velká tragédie.

Do kostela Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli se mohou vydat zájemci o poslech čtených ukázek z knihy irské spisovatelky Sally Rooney – Normální lidi. Jedná se příběh o vzájemné fascinaci, přátelství a lásce dvou zcela charakterově odlišných hlavních postav – Marianne a Connella.

Čekárnou nádraží ve Staré Roli č. p. 260 bude znít četba z knihy Hory peklo ráj, jejímž  autorem je norský komik a satirik Are Kalvo. Dílo je satirou norského stereotypu, které vykouzlí úsměv na tváři jak kavárenským povalečům, tak i horským turistům. Právě totiž nutkavá potřeba vydat se do hor a získat tam oslňující fotografie, je hlavním tématem knihy.

Více informací k akci Noc literatury lidé najdou na webových stránkách Krajské knihovny Karlovy Vary: https://www.knihovnakv.cz/krajska-knihovna-se-pripoji-k-noci-literatury-p1056.htm

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.