Lidé už bez povolení do lázeňské zóny nezajedou

Neukáznění řidiči v Karlových Varech zneužívali, po dobu konání filmového festivalu, vjezd do lázeňské zóny. To se nelíbí vedení karlovarské radnice. Z toho důvodu přistoupilo ke zpřísnění opatření a vjezd do zóny bude striktně omezen. Výsuvné sloupky, které brání vjezdu, budou pouštět jen zásobování ve vyhrazený čas, vozy záchranného systému nebo auta v případě havárií.

„Po vyhodnocení těch průjezdů jsme zjistili, že tam během týdne projelo 7000 vozidel, což je obrovské číslo. A jen 17 procent z toho tvořila auta festivalu, protože jsme měli zaregistrované jejich SPZ. Takže 6500 aut tam nemělo vůbec co dělat,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Sloupky bránící vjezdu do lázeňské zóny se někteří řidiči snažili překonat. Opatření zkomplikuje provoz i hotelům. Dosud mohly využívat speciální telefonní číslo, na které zaslaly SMS a sloupky se spustily dolů. To umožnilo hostům zajet autem přímo na parkoviště hotelu. Bohužel se speciální telefonní číslo dostalo na veřejnost a Karlováráci ho začali zneužívat.

Vedení města považuje lázeňskou zónu za extrémně důležitou část. Pohyb aut by se v této části měl s ohledem na specifické klima co nejvíce zminimalizovat.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.