Silnice nad Karlovými Vary bude o něco bezpečnější

Na silnici I/6 nad Karlovými Vary, kde se o prázdninách stalo několik tragických dopravních nehod, začaly úpravy na zvýšení bezpečnosti úseku. Silničáři zdrsní povrch vozovky, aby se předešlo smykům, které se zde za deště často stávaly. Po dobu prací bude v úseku omezena průjezdnost i rychlost. Hlavní tah mezi Karlovými Vary a Prahou bude opět plně sjízdný začátkem října.

V nejrizikovějším úseku, kde se nedávno stalo hned několik smrtelných dopravních nehod, započala firma úpravy na zvýšení bezpečnosti v těchto místech. Práce budou probíhat v úseku od konce města až za oblouk u policejní střelnice.

„Nejdříve postavíme přechodné dopravní značení a začneme odstraňovat vodorovné dopravní značení. Následně začneme pokládat mikrokoberec, tedy vrstvu, která povrch vozovky zdrsní a zlepší její protismykové vlastnosti,“ vysvětlila Dana Zikešová z Ředitelství silnic a dálnic.

Doprava bude rozdělena do několika etap. Práce budou probíhat pouze v jednom jízdním pruhu, který bude uzavřen. Vliv na hladký průběh úprav budou mít i klimatické podmínky. Hlavní tah mezi Karlovými Vary a Prahou bude opět plně sjízdný začátkem října.

zdroj: Foto ŘSD ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.